Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Na stronach BIP w zakładce Wybory i Referenda opublikowano składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Stan realizacji projektu OZE

W dniu 7 września 2018 r. została podpisana umowa na wykonanie dostawy i montażu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych oraz pomp napowietrznych do cwu. Obecnie przygotowywane są umowy pomiędzy Gminą a mieszkańcem. Planowany termin wpłaty II transzy (ostatniej) wkładu własnego: październik 2018 r. Niestety nie uda się w 2018 r. zamontować kotłów na biomasę. Planowany termin wykonania wszystkich instalacji - do połowy 2019 r.

Ogłoszenie wyników konkursu

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w spawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie.

Oferta z bezpieczeństwa

Na stronach BIP ukazała się uproszczona oferta realizacja zadania publicznego z zakresu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Ogłoszenie o naborze 2018

Na stronach BIP opublikowano zarządzenie Wójta Gminy Żyraków w sprawie: ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Na stronach NIP opublikowano ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 14 sierpnia 2018 r.

Wnioski o dopłaty tylko elektronicznie

Rolniku !

OD 2018 ROKU

ISTNIEJE OBOWIĄZEK SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI

W FORMIE ELEKTRONICZNEJ

Wypełnij eWniosekPlus,

Dostępny na stronie www.arimr.gov.pl

Termin składania wniosków: od 15 marca do 15 maja 2018 r.

Jeśli nie masz dostępu do Internetu lub masz kłopot z wypełnieniem e-wniosku, pomocy uzyskasz w ośrodkach doradztwa rolniczego, izbach rolniczych, u podmiotów prywatnych oraz w biurach powiatowych ARiMR.

Jak skorzystać z aplikacji wWniosekPlus?

Krok 1: Zaloguj się za pomocą dotychczasowego konta (loginu i hasła) a jeśli go nie masz, utwórz nowe na stronie www.arimr.gov.pl w zakładce eWniosekPlus.

Do założenia konta wystarczy podać trzy dane weryfikacyjne:

• numer identyfikacyjny producenta – „numer gospodarstwa”,
  • kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w 2017 (w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku trzymania przelewu od ARiMR w roku 2017 należy wprowadzić wartość 0),
  • 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Zalecane jest również wskazanie adresu e-mail – pole nieobowiązkowe.

KROK 2: Wypełnij wniosek o przyznanie płatności na rok 2018 z wykorzystaniem podpowiedzi wyświetlanych na bieżąco i dołącz wymagane dokumenty a aplikacja automatycznie sprawdzi, czy zrobiłeś to poprawnie.

KROK 3: Wyślij wniosek i pobierz potwierdzenie.