Ogłoszenie o przetargu

Wójt Gminy Żyraków ogłasza I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność mienia komunalnego Gminy Żyraków położonej w Woli Wielkiej. Więcej ...

Wyniki konkursu ofert na realizację zadań publicznych

Na strona Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano zarządzenie w sprawie wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Przeciwdziałanie występowaniu wirusa ptasiej grypy.

Wojewoda podkarpacki przypomina, iż w związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków  na terenie całego kraju obowiązują zakazy i nakazy, które należy bezwzględnie przestrzegać. W szczególności należy zwrócić uwagę na nakaz odosobnienia drobiu lub innych ptaków w gospodarstwie, w szczególności w zamkniętych obiektach budowlanych lub innych miejscach, w sposób uniemożliwiający kontakt z drobiem lub innymi ptakami utrzymywanymi w innych gospodarstwach oraz ograniczający ich kontakt z dzikimi ptakami. Na terenie województwa wystąpiły już dwa ogniska wirusa grypy ptaków, dlatego skuteczna realizacja ww. zadań ma na celu przeciwdziałanie szerzenia się wirusa na terytorium RP, w tym również na terenie województwa podkarpackiego. Nieprzekazywanie informacji o obowiązujących przepisach oraz ich nierozpowszechnianie wśród hodowców drobiu skutkuje nieprzestrzeganiem przez nich nakazów i zakazów, co w przypadku wystąpienia wirusa grypy ptaków może być przyczyną nakładania kar pieniężnych oraz w konsekwencji niewypłaceniem im odszkodowań w przypadku wystąpienia zakażeń w ich gospodarstwie.