Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

W sobotę 03.03.2018 r. odbył się Finał Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu o najniższy stopień podium drużyna  Ciacho przegrała z drużyną OSP Góra Motyczna 0:3. Obie drużyny zaprezentowały grę na wysokim poziomie jednak lepsi okazali się goście i to oni zajęli trzecie miejsce w Lidze GALPS. W drugim meczu decydującym o Mistrzostwie GALPS drużyna z Żyrakowa przegrała z broniącą tytułu drużyną Cieszęcin 1:3. Walka z obu stron dała kibicom zebranym na hali w Żyrakowie dużo emocji. Efektowna gra i mocna zagrywka dała Mistrzostwo Ligi GALPS drużynie Cieszęcin.

Dziękujemy wszystkim drużynom za piękne widowisko w całym sezonie GALPS 2017/18.

W sobotę 24.02.2018 r. odbyła się II runda fazy Play Off Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu drużyna Ciacho przegrała z drużyną Żyrakowa 1:3. Wszystkie sety to zacięta walka o każdy punkt, efektowne akcje dały kibicom zebranym na hali w Żyrakowie wiele pozytywnych wrażeń i emocji. Druga wygrana dla drużyny gości dała pewny awans do Finału rozgrywek a drużyna Ciacho powalczy o najniższy stopień podium.  W drugim meczu drużyna OSP Góra Motyczna przegrała z drużyną Cieszęciny 0:3. Wszystkie sety to walka i zaangażowanie obu drużyn, jednak broniący tytułu goście pokazali swoja wyższość w tym meczu wygrywając drugie spotkanie i tym samym awansowali do Finału rozgrywek GALPS a drużyna OSP Góra Motyczna zagra o najniższy stopień podium

Dziękujemy wszystkim drużynom za piękne widowisko w II półfinale fazy Play Off GALPS.

W sobotę 17.02.2018r. odbyła się I runda fazy Play Off Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu drużyna Cieszęcin pokonała po bardzo dobrym meczu drużynę OSP Góra Motyczna 3:2. Każdy z setów pokazał ze będzie to walka i piękne widowisko siatkarskie. Efektowne ataki i gra blokiem pozwoliły kibicom zebranym na hali w Żyrakowie oglądać emocjonujące widowisko do którego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepsi okazali się broniący tytułu gospodarze i to oni są bliźsi awansu do finału rozgrywek. W drugim meczu drużyna z Żyrakowa wygrała po zaciętym spotkaniu z  drużyną Ciacho 3:2. Każdy set owocował pięknymi akcjami po obu stronach siatki. Minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Żyrakowa i to oni w tie-breaku wygrali całe spotkanie 3:2 i to oni są bliźsi awansu do finału rozgrywek.

W sobotę 03.02.2018 r. odbyła się IX kolejka Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin wygrała po zaciętym meczu  z drużyną z Nagoszyna 3:1. Każdy set pokazał jak bardzo obie drużyny chciały wygrać derbowy pojedynek. Piękne widowisko po obu stronach siatki dało kibicom wiele pozytywnych emocji. Dzięki wygranej drużyna gospodarzy umocniła się na pozycji lidera rozgrywek GALPS. W drugim meczu drużyna z Żyrakowa pokonała drużynę Ciacho 3:1. Pierwsze dwa sety pokazały ze obie drużyny walką o każdy punkt chciałby wygrać to spotkanie jednak to drużyna z Żyrakowa była lepsza w końcówkach setów wygrywając całe spotkanie za 3 punkty i umocniła się na drugim miejscu w tabeli GALPS.

W sobotę 10.02.2018 r. odbyła się X kolejka kończąca II fazę zasadniczą Ligi GALPS

W pierwszym meczu drużyna z OSP Góra Motyczna wygrała po zaciętym spotkaniu z drużyną Ciacho 3:2. Każdy z setów pokazał jak ważny był to mecz dla obu zespołów. Dzięki wygranej OSP Góra Motyczna awansowała do fazy Play Off z czwartego miejsca a drużyna Ciacho awansowała do fazy Play Off z trzeciego miejsca. W drugim meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną Żyrakowa 3:2. Obie drużyny były pewne awansu a mimo to do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze i to oni awansowali do fazy Play Off z pierwszego miejsca  a drużyna Żyrakowa awans wywalczyła z drugiego miejsca.

W sobotę 27.01.2018 r. odbyła się VIII kolejka Ligi GALPS.

W pierwszym meczu drużyna z Nagoszyna pewnie pokonała drużynę OSP Góra Motyczna  3:0. Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn i lepsi w nim okazali się gospodarze przeważając w każdym elemencie gry , dzięki temu zdobili bardzo cenne 3 punkty i awansowali na 4 miejsce w tabeli GALPS.

W drugim meczu drużyna Ciacho przegrała z drużyną Cieszęcin 1:3. Pierwsze dwa sety to dominacja broniących tytułu gości. Trzeci set wygrany przez gospodarzy dawał jeszcze nadzieje  by moc wygrać to spotkanie jednak  mocna  zagrywka była kluczowym elementem który dał zwycięstwo drużynie z Cieszęcin i umocnił i na pozycji lidera GALPS.

W sobotę 20.01.2018 r. odbyła się VII kolejka Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu drużyna Żyrakowa wygrała po emocjonującym meczu z drużyną OSP Góra Motyczna 3:2. Każdy setów pokazał piękną walkę i zaangażowanie obu drużyn na boisku. Efektowna gra w obronie po obu stronach boiska pozwoliła na dużą dawkę emocji dla kibiców zebranych na hali w Żyrakowie. O zwycięstwie zadecydował tie-break który wygrali  gospodarze i umocnili się na drugim miejscu w tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna po bardzo zaciętym i widowiskowym meczu pokonała drużynę  Ciacho 3:2. Każdy z setów pozwolił na dużą dawkę emocji  i piękne widowisko dla kibiców zebranych na hali w Żyrakowie. Walka  o każdą piłkę , długie akcje i bardzo dobra gra blokiem obu drużyn zapowiadała bardzo interesujący mecz. O zwycięstwie w tym meczu zadecydować musiał tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze i to oni triumfowali zwycięstwo w tym meczu zdobywając cenne 2 punkty w tabeli.

VI kolejka GALPS rostrzygnięta

W dniu 13.01.2018r. odbyła się VI kolejka Ligi GALPS rozpoczynająca II Fazę zasadniczą tych rozgrywek. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wgrała z drużyną Nagoszyna 3:0. Każdy z setów pokazał że  spotkanie było pod kontrolą gospodarzy. Pewna wygrana dała trzy punkty i awans na drugie miejsce w tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna z Cieszęcin wygrała z drużyną OSP Góra Motyczna 3:0. Lider tabeli pokazał  swoją wyższość  w tym meczu. Dużo ciekawych akcji po obu stronach siatki dało fajne widowisko dla kibiców zebranych na hali w Górze Motycznej. Dziękujemy za piękne widowisko w VI kolejce Ligi GALPS.

Żyraków    -  Nagoszyn  3:0  (25:21,26:24,25:15)

Żyraków : Krystian Mróz(k), Sebastian Książek, Daniel Moskal, Piotr Moskal, Robert Moskal, Damian Dul, Dominik Patla, Jacek Włodarski, Zbigniew Sroka.

Nagoszyn: Mateusz Kantor(k) , Paweł Łączak, Konrad Gąsiorek, Sebastian Kocon, Daniel  Wilk, Marcin Osocha.

MVP  :  Dominik Patla

V kolejka GALPS 2017/2018 rozstrzygnięta (2)

W sobotę 16.12.2017r. odbyła się V kolejka Ligi GALPS kończąca pierwszą faze zasadniczą tych rozgrywek. W pierwszym meczu drużyna Ciacho wygrała z drużyną Nagoszyna 3:0. Cały mecz był pod kontrolą gospodarzy. Braki kadrowe drużyny gości były widoczne na boisku. Wszystkie sety gładko wygrane przez drużynę Ciacho dały cenne zwycięstwo i awans na drugie miejsce w tabeli GALPS po pierwszej fazie zasadniczej tych rozgrywek. W drugim meczu drużyna z Żyrakowa przegrała z drużyną  OSP Góra Motyczna 2:3. Już pierwszy set wygrany przez gospodarzy pokazał ze będzie to mecz walki o każdy punkt. Kolejne dwa sety padły łupem gości i to drużyna z Żyrakowa musiała gonić bardzo dobrze grającą w tym spotkaniu drużynę gości. O wyniku w tym spotkaniu musiał zadecydować tie-break wygrany przez drużynę  OSP Góra Motyczna która zajmuje czwarte miejsce po pierwszej fazie zasadniczej tych rozgrywek.

W sobotę 02.12.2017 r. odbyła się IV kolejka Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu drużyna z OSP Góra Motyczna po zaciętym spotkaniu wygrała z drużyną Cieszęcin 3:2. W pierwszym secie wyraźną przewagę pokazali gospodarze. Drugi set wygrany przez drużynę z Cieszęcin mógł zwiastować ciekawe widowisko. I tak też było bo o zwycięstwie w tym meczu zadecydować musiał tie-break. W nim lepsi okazali się siatkarze z OSP Góra Motyczna  wygrywając całe spotkanie 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Żyrakowa 1:3. Pierwszy set mógł podobać się kibicom zebranym na hali w Żyrakowie, walka o każdą piłkę i efektowne ataki z obu stron pokazały że każda z drużyn bardzo chce wygrać to spotkanie. Przy prowadzeniu gości już 2:0 wydawało się ze uda skończyć się to spotkanie w trzech setach jednak dzięki pięknej grze w obronie udało się wygrać seta gospodarzom. Czwarty set to już przewaga drużyny z Żyrakowa i to oni wygrali całe spotkanie 3:1 awansując na pozycje wicelidera rozgrywek Ligi GALPS.

W sobotę 25.11.2017 r. odbyła się III kolejka Ligi GALPS. (2)

W pierwszym meczu drużyna z Cieszęcin pokonała drużynę z Żyrakowa 3:0. Wszystkie trzy sety to wyraźna przewaga gospodarzy. Bezbarwna gra gości dała pewne trzy punkty drużynie lidera tabeli GALPS. W drugim meczu drużyna  OSP Góra Motyczna przegrała z drużyną Ciacho 0:3. Każdy z setów to piękna walka po obu stronach siatki. Walka o każdy punkt i dobra gra w obronie pozwoliły drużynie gości na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i awans na drugie miejsce w tabeli GALPS.

Cieszęciny  -  Żyraków  3:0  (25:17,25:14,25:17)

OSP Góra Motyczna  -  Ciacho  0:3 (22:25,19:25,23:25)

W sobotę 18.11.2017 r. odbyła się II kolejka Ligi GALPS.  (2)

W pierwszym meczu drużyna  OSP Góra Motyczna przegrała  z drużyną Nagoszyna 2:3. Pierwsze dwa sety padły łupem gospodarzy co pozwoliło myśleć o łatwej wygranej w tym meczu , nic bardziej mylnego bo drużyna gości znana z walki do końca o każdy punkt doprowadziła do wyrównania  i o zwycięstwie w tym meczu musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się zawodnicy z Nagoszyna i to oni wygrali całe spotkanie 3:2. W drugim meczu drużyna  Cieszęciny pokonała drużynę Ciacho 3:1.

Pierwsze dwa sety dość  łatwo wygrane przez broniących tytułu gospodarzy nie zapowiadały większych emocji w tym spotkaniu jednak w trzecim secie drużyna gości dzięki bardzo dobrej grze blokiem wygrała seta i chciała powalczyć  o zwycięstwo w tym spotkaniu. Czwarty set to walka po obu stronach boiska o każdy punkt,  dopiero w końcówce seta drużyna z Cieszęcin przechyliła szale zwycięstwa na swoja korzyść wygrywając całe spotkanie 3:1 i utrzymując tym samym fotel lidera GALPS.

Tabela GALPS po I kolejce

ŻYRAKÓW - Ciacho  3:2 (25:16,25:22,23:25,23:25,15:9)

Nagoszyn - Cieszęciny 1:3 (10:25,20:25,25:21,23:25)

Prezentacja drużyn GALPS w sezonie 2017/2018

DRUŻYNA NAGOSZYN

Nagoszyn: Lukasz Ćwik, Sebastian Kocon, Sak Tomek, Mariusz Ligęzka,  Konrad Gąsiorek, Wilk Daniel

I kolejka GALPS w sezonie 2017/2018 rozstrzygnięta

W sobotę 04.11.2017r. odbyła się I kolejka Ligi GALPS. W pierwszym meczu drużyna z Żyrakowa wygrała po ciężkim i emocjonującym spotkaniu z drużyną Ciacho 3:2. Pierwsze dwa sety wygrane przez gospodarzy mogły dać nadzieje na szybką wygraną drużyny z Żyrakowa, jednak charakter i walka o każdy punkt drużyny gości pozwoliły  na doprowadzenie do wyniku 2:2 wiec o końcowym sukcesie musiał zadecydować  tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze wygrywając tym samym całe spotkanie 3:2. W drugim meczu drużyna z Nagoszyna przegrała z drużyną Cieszęcin 1:3. Pierwsze dwa sety pokazały dominacje broniącej tytułu drużyny gospodarzy jednak w trzecim secie goście poprawili grę w kilku elementach  i wygrali go dając sobie szanse na wygarną w tym meczu.

Po raz szósty rozpoczynamy nowy sezon GALPS (2)

W sobotę 04.11.2017 r. rozegrana zostanie I inauguracyjna kolejka Gminnej Amatorskiej Ligii Piłki Siatkowej w sezonie 2017/2018. Rozgrywki GALPS patronowane przez Wójta Marka Rączkę na stałe zagościły w kalendarzu wydarzeń sportowych w Gminie Żyraków. Jest to już szósty sezon jesienno-zimowy w którym poszczególne sołectwa rywalizują ze sobą w hali sportowej ZSP w Żyrakowie o puchar Wójta Gminy Żyraków. W tym roku jest to 5 drużyn : Żyraków, Nagoszyn, Góra Motyczna, Drin Team Cieszęciny, Ciacho. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kibicowania !!!