W skrócie

Dzierżawa gruntów

Szanowni Państwo, Firma Electricom Engineering Sp. z o.o  serdecznie zaprasza do współpracy wszystkich zainteresowanych długoterminową dzierżawą gruntów na korzystnych warunkach. Oferta jest kierowana do wszystkich mieszkańców gminy. Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu: Electricom Engineering Sp. z o.o. tel. 12 307 18 00. kom. 516 402 328 e-mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja Wójta Gminy

Na stronach BIP pojawiła się informacja Wójta Gminy Żyraków z dnia 30 stycznia 2018 r. o warunkach i kryteriach przyjmowania dzieci do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Żyraków, obowiązujących w rekrutacji na rok szk. 2018/2019.

Ogłoszenie - poszukujemy pracowników (2)

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość” w Dębicy informuje, iż we współpracy z Gminą Żyraków planuje powołanie, na przełomie marca i kwietnia 218 r. Spółdzielni Socjalnej „RADOŚĆ” o profilu porządkowo-remontowym. W związku z powyższym chcemy zatrudnić (umowa o pracę) 5 osób z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zamieszkałych na terenie Gminy Żyraków. Do zadań ww. osób będzie należało wykonywanie prac, takich jak: koszenie trawników i rowów, przycinanie gałęzi, zamiatanie liści, malowanie hydrantów, sprzątanie chodników i placów, utrzymywanie i pielęgnacja terenów zielonych itp. Wszystkie osoby chętne do pracy prosimy o kontakt z p. Dominikiem Wołowiec (tel. 508 611 204) lub 14 681 16 14

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Wyszukiwarka

KOLEKTORY SŁONECZNE - INFORMACJA O BIEŻĄCYM STANIE PROJEKTU

W obecności przedstawicieli Gminy Żyraków - Wójta Marka Rączka i Przewodniczącego Rady Sławomira Łanucha, dnia 25.06.2012r. w siedzibie Związku Gmin Dorzecza Wisłoki w Jaśle została podpisana umowa na realizację Projektu „Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” w ramach Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

Umowę podpisali : Przewodniczący ZGDW Andrzej Czernecki, Z-ca Przewodniczącego Zbigniew Sanocki oraz Dyrektor Departamentu Programów Europejskich we Władzy Wdrażającej Programy Europejskie (jednostce budżetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji) Mariusz Kasprzyk.

Na terenie Gminy Żyraków przynależącej do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki z siedzibą w Jaśle, zainstalowane zostaną kolektory słoneczne na budynkach użyteczności publicznej i na domach prywatnych. Wszystko dzięki dofinansowaniu ze środków Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy, które wynosi 75% kosztów kwalifikowanych. Efektem końcowym Projektu ma być zwiększenie ochrony środowiska (głównie oczyszczenie powietrza atmosferycznego z zanieczyszczeń wywołanych spalaniem węgla kamiennego używanego do podgrzewania wody użytkowej) a poprzez to poprawa jakości życia mieszkańców gminy. Obecnie przygotowywane jest postępowanie na wybór inżyniera kontraktu, który będzie sprawował nadzór nad realizacją Projektu. Początek fizycznej realizacji Projektu planowany jest od wiosny 2013r. a zakończenie grudzień 2015r.

 

Informator

Urząd Gminy w Żyrakowie: tel. 146807121, fax: 146807124, gmina@zyrakow.plwww.zyrakow.pl

GOPS Żyraków: tel. 146807105, 146807104, gopszyrakow@zyrakow.plwww.gopszyrakow.pl

Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żyrakowie: tel. 146822638, gzgk_zyrakow@interia.pl

Zespół Obsługi Finansowo Administracyjnej: tel. 146822636, 146822911, 146822921, zofa@zyrakow.pl

Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie tel. 146812819, ckipzyrakow@gmail.comwww.ckip-zyrakow.org

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie: tel. 146822892, bibliotekazyrakow@gmail.com, www.bibliotekazyrakow.pl

 Gminny Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej: tel. 146701217