Ogłoszenia - wykazy nieruchomości.

Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej opublikowano ogłoszenia Wójta Gminy Żyraków dotyczące: Wykazów nieruchomości przeznaczonych do zamiany w miejscowości Nagoszyn oraz Mokre oraz wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego w miejscowości Zasów.

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej

Ogłoszenie o naborze kandydatów do komisji konkursowej w ramach  otwartego konkursu ofert ogłoszonego przez Wójta Gminy Żyraków w dniu 03.08.2017

Konkursy Starostwa Powiatowego w Dębicy

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Fotograficzny „Przyroda Powiatu Dębickiego”. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Więcej…

Starostwo Powiatowe w Dębicy organizuje: IV Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moje spotkania z przyrodą” Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Więcej….

Zaproszenie na spotkanie

Wójt Gminy Żyraków zaprasza, mieszkańców Gminy Żyraków zainteresowanych udziałem w projekcie pn. Instalacja systemów energii odnawialnej dla gospodarstw z terenu Miasta Dębica i Gminy Żyraków z zakresu oze, przygotowywanym do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, na spotkania informacyjne, które odbywać się będą:

1. 9 listopada 2016 r. godz. 18.00 Zespół Szkół Publicznych w Straszęcinie
  2. 10 listopada 2016 r. godz. 18.00 Zespół Szkół Publicznych w Żyrakowie
  3. 13 listopada 2016 r. o godz. 16.00 Dom Ludowy w Nagoszynie

Podczas spotkania przedstawione zostaną wstępne założenia projektu.  Omówione będą dostępne w ramach projektu instalacje oze, ich wady i zalety a także dokumenty związane z uczestnictwem w projekcie.

W ramach planowanego projektu możliwy będzie zakup i montaż :

• instalacji kolektorów słonecznych do podgrzewania wody użytkowej,
  • instalacji fotowoltaicznej,
  • kotłów na biomasę.

Instalacje będą mogły być wykorzystywane wyłącznie na potrzeby własne mieszkańców z terenu Gminy Żyraków. W przypadku pozyskania dofinansowania projekt będzie realizowany przez Gminę Żyraków w okresie od 2-giej połowy 2017 r. do końca 2018 r. Nabór wniosków mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie, planowany jest w drugiej połowie listopada. Wszystkie niezbędne informacje związane z naborem zostaną umieszczone w „Regulaminie naboru wniosków od mieszkańców…”. W regulaminie szczegółowo opisane zostaną dokumenty, jakie musi złożyć mieszkaniec, zainteresowany wzięciem udziału w projekcie. Projekt realizowany będzie przez Gminę Żyraków wyłącznie w przypadku otrzymania przez Gminę dofinansowania ze środków RPO WP. Planowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego termin naboru wniosków to IV kwartał 2016 r.