Jesteś tutaj:

Dzień: 2019-12-17

Kolejno w dniach 4.12.2019 r. oraz 11.12.2019 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Straszęcinie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (IMS) w badmintonie. W zawodach udział wzięło po 12 najlepszych szkół w danych kategoriach z naszego województwa wyłonionych drogą eliminacji. Gminę Żyraków w tym roku reprezentowało 2 szkoły SP Straszęcin (IDz i IMS) , SP Korzeniów(IDz i IMS). Najlepiej z tego grona spisali się uczniowie ze Straszęcina, którzy we wszystkich kategoriach w jakich wystąpili zdobyli medale.
W Igrzyskach Dzieci wśród dziewcząt bezkonkurencyjne były uczennice ze Straszęcina, które bez straty choćby seta wygrały w grupie kolejno z : SP Dachnów (5:0), SP Medyka (walkower) awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonały SP Przedmieście Dubieckie (3:0). W półfinale również pokonały SP 13 Mielec (3:0) awansując do finału. W meczu o „złoto” pokonały SP Gogołów (3:0) zajmując I miejsce jednocześnie uzyskując awans do Krajowego Finału IDz, który odbędzie się na początku 2020 roku w Białymstoku. SP Straszęcin reprezentowały: Oliwia Krystek, Oliwia Miazga (trenerzy – nauczyciele: Piotr Skrzek, Andrzej Rachwał).
W Igrzyskach Dzieci wśród chłopców Gminę Żyraków reprezentowały SP Straszęcin oraz SP Korzeniów. Lepiej spisali się uczniowie ze Straszęcina, którzy w grupie wygrali kolejno z: SP Czaszyn (5:0), SP Dąbrówki (5:0). W ćwierćfinale również pokonali 3:0 SP 13 Mielec. W meczu o finał również nie dali szans SP Łukowe wygrywając 3:0. Niestety w meczu o awans do finału krajowego przegrali po zaciętym boju z SP Medyka 2:3 zajmując II miejsce i zdobywając „srebrny” medal. Na bardzo dobrym V miejscu zawody ukończyli uczniowie SP Korzeniów. SP Straszęcin reprezentowali: Bartosz Kufel, Mikołaj Krystek (trenerzy – nauczyciele: Piotr Skrzek, Andrzej Rachwał). SP Korzeniów reprezentowali: Oskar Augustyn, Szymon Popiołek, Jakub Muniak (trener-nauczyciel: Bernard Stec).

Więcej „Trzy medale dla SP Straszęcin w Finałach Wojewódzkich w badmintonie.”

W dniu 15 grudnia 2019 r. podczas III Przeglądu Tradycji Bożonarodzeniowych w Gminie Żyraków w Zespole Szkół w Nagoszynie rozstrzygnięto XII GMINNY KONKURS NA OZDOBY CHOINKOWE I STROIKI ŚWIĄTECZNE. Po obejrzeniu wszystkich prac komisja w składzie: Pani Elżbieta Drąg – Radna Rady Gminy Żyraków, a zarazem Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury, Pan Kamil Wolski– Wiceprzewodniczący Rady Gminy Żyraków, Prezes OSP Nagoszyn oraz Pani Agata Dziedzic- Instruktor plastyk, postanowiła przyznać następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

W kategorii Przedszkola:
I miejsce Milena Sak, Przedszkole w Nagoszynie
I miejsce Magdalena Magdoń, Przedszkole w Nagoszynie

W kategorii Szkoła Podstawowa- Klasa I-IV:
I miejsce Patryk Ferenc, SP Góra Motyczna
I miejsce Jakub Kamecki, ZS Nagoszyn
I miejsce Anna Żuchowska, SP Zasów
II miejsce Martyna Gil, SP Góra Motyczna
II miejsce Michał Zych, SP Wiewiórka
III miejsce Ksawery Kizior, SP Wiewiórka
III miejsce Nikola Wiercioch
Wyróżnienia: Patryk Niezgoda
Kamila Strzałka, SP Góra Motyczna

W kategorii Szkoła Podstawowa – kl. V-VIII:
I miejsce Emilia i Lena Szerszeń, SP Wola Wielka

Wyróżnienia: Świetlica Szkolna w Nagoszynie
Świetlica Wiejska w Wiewiórce
Świetlica Wiejska w Bobrowej Woli

W kategorii Osoby niepełnosprawne:
Nagroda dla Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli

Dziękujemy serdecznie wszystkich za udział w konkursie i gratulujemy laureatom.

Dnia 4 grudnia 2019 r. odbyło się rozstrzygnięcie KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Po obejrzeniu 27 szopek, komisja w składzie: przewodnicząca Agata Dziedzic – plastyk, członek komisji Agnieszka Weryńska – Przybyś oraz członek komisji Krzysztof Pietrucha, przyznała nagrody w kilku kategoriach:

W kategorii I – uczniowie szkół podstawowych klasy 1-4
I miejsce Amelia Janora – SP Bobrowa
Wyróżnienie – Maja Ryś – ZS Nagoszyn
Wyróżnienie – Nikola Zaręba – ZS Nagoszyn

Więcej „WYNIKI KONKURSU NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ”