Jesteś tutaj:

Dzień: 2020-01-14

Działacie na rzecz mieszkańców w swoich miejscowościach? Podejmujecie inicjatywy edukacyjne, kulturalne, sportowe, ekologiczne, integracyjne, dbacie o swoje wsie i miasta? Zgłoście waszą OSP do Konkursu FLORIANY! Ruszyła IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z Udziałem OSP i Samorządów FLORIANY. To sztandarowe przedsięwzięcie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP promujące społeczną działalność strażaków ochotników nazywane strażackimi Oscarami. 12 kategorii konkursowych odzwierciedla szeroką aktywność druhen i druhów na rzecz bezpieczeństwa, kultury, poprawiania estetyki waszych miejscowości, ochrony przyrody, kultywowania tradycji, krzewienia sportu i wielu innych dziedzin życia waszych lokalnych społeczności.  Swoje zgłoszenia możecie wysyłać do 15 marca. Kapituła konkursowa ogłosi inicjatywy nominowane do FLORIANA 2020, a następnie podczas wielkiej Gali finałowej 9 maja 2020 roku poznamy zdobywców prestiżowych statuetek. Będą też inne atrakcyjne nagrody. Możecie wziąć również udział w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”, której patronem jest WOŚP. Jest ona częścią programu edukacyjnego o tej samej nazwie.
Regulamin konkursu, formularze zgłoszeniowe i informacje o FLORIANACH znajdziecie na stronie www.floriany.pl

Gmina Żyraków po raz kolejny zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tym razem w Zespole Szkół w Straszęcinie. Wspólne granie podczas 28 Finału WOŚP pod hasłem WIATR W ŻAGLE “ dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” oficjalnie rozpoczął Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Oj działo się, całą akcję przeplatano wieloma występami, licytacjami i atrakcjami dla najmłodszych. Do licytacji gadżetów zaprosili wszystkich Ewelina Piękoś oraz Janusz Kusza. Mieszkańcy Gminy Zyraków po raz kolejny pokazali dobre serce, udowodnili to podczas burzliwych licytacji, dzięki którym uzyskano zawrotną sumę pieniędzy. Zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół w Straszęcinie, których opiekunem jest Grzegorz Stec. Wystąpiły również grupy taneczne działające przy Centrym Kultury i Promocji w Żyrakowie, przygotowane przez instruktorów Małgorzatę Kanię, Agatę Lig – Saramę oraz Magdalenę Jaszcz. Zatańczyli: grupa “Rubiki”, “Iskierki” z Bobrowej, “Sweet Kids” z Woli Żyrakowskiej i Straszęcina, grupy z Góry Motycznej, z Nagoszyna, z Zasowa i Korzeniowa.

Więcej „Mieszkańcy Gminy Zyraków po raz kolejny pokazali dobre serce. WOŚP 2020.”

10 stycznia 2020 r. w Woli Żyrakowskiej odbył sie XXVIII Gminny Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem “TRADYCJE BOŻONARODZENIOWE”. Komisja w skadzie: Pani Stefania Szuba – przewodnicząca komisji, Pani Agata Dziedzic – członek komisji i Krzysztof Prokop – członek komisji, kierując się odpowiednimi kryteriami przyznali następujące miejsca:
  • I miejsce – Zespół Szkół w Bobrowej
  • I miejsce – Zespół Szkół w Żyrakowie
  • II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej
  • II miejsce – Zespół Szkół w Nagoszynie
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Woli Wielkiej
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Rodziny Łubieńskich w Zasowie
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Mokrem

Więcej „Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych w CKiP”