Jesteś tutaj:

Dzień: 2020-01-27

Drzwi szkoły w Górze Motycznej stoją zawsze otworem, podług znanej dewizy:

„Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza,

Że gościnna i innych w gościnę zaprasza”.

W sobotni wieczór 25 stycznia 2020 roku, tuż po mszy wieczornej z udziałem przedstawicieli Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków, władz gminnych i wiejskich, lokalnych przedsiębiorców  kultywowane były piękna tradycja, piękna historia i piękne obyczaje. Spotkania opłatkowe organizowane każdego roku przez Wójta Gminy Żyraków Marka Rączkę cieszą się popularnością, stąd tak licznie przybyli do Góry Motycznej strażacy z: Bobrowej, Korzeniowa, Mokrego, Nagoszyna, Nagoszyna-Cieszęcin, Straszęcina, Wiewiórki,  Woli Żyrakowskiej, Woli Wielkiej, Zasowa, Żyrakowa. Druhowie i druhny z Góry Motycznej  – tegoroczni gospodarze  spotkania  – ze staropolską gościnnością  podejmowali  strażaków-ochotników.  Modlitwa prowadzona przez proboszcza parafii w Górze Motycznej ks. Józefa Bąka i kapelana OSP ks. Józefa Jasiurkowskiego, podziękowania i życzenia składane podczas łamania się opłatkiem zbudowały wyjątkowy i podniosły nastrój tej uroczystości, niewątpliwie związany z wielką wewnętrzną dyscypliną i jednością strażackiej braci.

W ten sobotni wieczór szkoła po raz kolejny wpisała się w jeden ze swoich obszarów działania jako wielozadaniowe centrum rozwoju lokalnego. Kolejne wydarzenie ważne dla lokalnej społeczności  wpisało się w historię, którą kiedyś opowiadać będą swoim wnukom jej uczestnicy.

Więcej „Gościnne progi szkoły w Górze Motycznej”

W niedzielę 26 stycznia 2020 r. w Korzeniowie gościł Kevin Aiston, który  zachęcał mieszkańców do wzięcia udziału w AKCJI KRWIODAWSTWA pod hasłem  “Oddając krew ratujesz życie”. Inicjatywa OSP Korzeniów spotkała się z  wielkim zainteresowaniem, gdyż krew oddało aż 36 osób. Dziękujemy za zorganizowanie tak ważnej i wyjątkowej akcji.

Więcej „Akcja Krwiodawstwa”

W niedzielę 26 stycznia 2020 roku w Kościele Parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Straszęcinie odbył się wyjątkowy KONCERT NOWOROCZNY. Do wysłuchania Koncertu z życzeniami wspaniałych i niezapomnianych chwil zaprosiła prowadząca Dyrektor Centrum Kultury i Promocji Pani Aneta Domaradzka. Podczas Koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Żyraków pod batutą dyrygenta, a zarazem Prezesa Orkiestry Pana Grzegorza Steca, można było wysłuchać repertuaru złożonego z kolęd i pastorałek – wzbogaconego występami wokalistów. Całości dopełniły mistrzowskie solówki instrumentalne muzyków Orkiestry. Kolędy – często w nowych aranżacjach – zachwyciły zgromadzoną i zaproszoną do wspólnego śpiewania publiczność, która na zakończenie nagrodziła Orkiestrę, Chór, Solistów gromkimi brawami dziękując na stojąco za piękną muzyczną ucztę. Swoją obecnością zaszczycili mieszkańców Starosta Powiatu Dębickiego Pan Piotr Chęciek, Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka, Wicewójt Gminy Żyraków Pan Grzegorz Reguła oraz Przewodnicząca Rady Gminy Żyraków Pani Maria Bodzioch. Serdeczne podziękowania za wsparcie przy organizacji koncertu kierujemy do Księdza Proboszcza Prałata Bogusława Czecha.

Więcej „Koncert Noworoczny”

W dniu 30 stycznia 2020 r. (czwartek) o godz. 10.00 w sali 16B Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy odbędzie się spotkanie promocyjno – informacyjne dotyczące służby w Wojski Polskim. Przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Mielcu przedstawiają propozycje i możliwości odbycia różnych form służby wojskowej, od terytorialnej po zawodową.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Osoba do kontaktu:

Edyta Szukała – Kura – pośrednik pracy, Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy ul. Cmentarna 20, pok 9,
tel. 14 6809191, 14 6809190