Jesteś tutaj:

Dzień: 2020-01-29

W dniach 24-26.01.2020 w Żyrakowie  Podkarpacki Związek Badmintona był organizatorem Otwartego Grand Prix Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych w badmintonie. W turnieju wzięło udział 166 zawodniczek i zawodników z 43 klubów badmintonowych całej Polski. Byli to najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kategorii juniorów młodszych i młodzików młodszych w naszym kraju. Z radością i wielką satysfakcją odnotowaliśmy fakt, że do Żyrakowa po raz kolejny zjechali najlepsi polscy badmintoniści w tych kategoriach wiekowych. Zabrakło jedynie badmintonowych przedstawicieli z województw: warmińsko – mazurskiego i kujawsko – pomorskiego. Dzięki wsparciu głównie z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Urzędu Gminy Żyraków, a także Starostwa Powiatowego w Dębicy, Dyrekcji Zespołu Szkół w Żyrakowie oraz firmy „Tabsol” Zarząd Podkarpackiego Związku Badmintona mógł zorganizować zawody badmintonowe tak wysokiej rangi bardzo dobrze pod względem organizacyjnym. W otwarciu turnieju uczestniczyli: Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka, Dyrektor Departamentu Edukacji Nauki i Sportu przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie Barbara Pelczar Białek , Dyrektor Zespołu Szkół w Żyrakowie Elżbieta Ulak oraz Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Andrzej Rachwał, Do doskonałego poziomu organizacyjnego Grand Prix dostosowali się również jego najważniejsi aktorzy, czyli zawodniczki i zawodnicy, stwarzając wiele badmintonowych meczów na najwyższym krajowym poziomie, w znakomitej sportowej atmosferze i w duchu „fair play”. Wszyscy uczestnicy tego badmintonowego święta na Podkarpaciu i w Żyrakowie wyjechali z trzydniowego pobytu na ziemi podkarpackiej zadowoleni niezależnie od końcowego wyniku sportowego, co podkreślali na każdym kroku, dziękując organizatorom za gościnność i wzorową organizację.  Nagrody i dyplomy wręczali Marek Rączka – Wójt Gminy Żyraków, Prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Andrzej Rachwał i Adam Bunio wiceprezes ds. Promocji i Rozwoju Podkarpackiego Związku Badmintona. Nagrodę dla najlepszej zawodniczki wręczył sędzia główny turnieju Piotr Skrzek i zarazem wiceprezes ds. sportowych Podkarpackiego Związku Badmintona Piotr Skrzek.

Więcej „Grand Prix 24-26.01.2020 Żyraków”