Jesteś tutaj:

Dzień: 2020-02-25

21 lutego w GBP w Żyrakowie odbyła się IX Noc z Andersenem, której motywem przewodnim była baśń „Mała Syrena”. Noc rozpoczęła się na sali teatralnej  ZS w Żyrakowie występem Teatru Piaskowej Animacji Febus, który przedstawił adaptację znanej baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Artystki malując piaskiem tworzyły obrazy opowiadające „żywą” historię. Kolejnym punktem był występ młodzieży z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w GBP  zatytułowany „Podwodny świat syren”. Mała Syrenka przeniosła nas do swojego przepięknego, niezwykłego morskiego świata, w którym żyje wiele niespotykanych ryb i ssaków. Przedstawiona przez młodzież historia miłości Syrenki do człowieka wywołała wzruszenie i zachwyt wśród widzów.

Więcej na stronach Gminnej Biblietki Publicznej w Żyrakowie …

Urząd Gminy w Żyrakowie informuje wszystkich mieszkańców uczestniczących w Projekcie pt:”Odnawialne źródła energii w gminach partnerskich”, że termin zakończenia Okresu Trwałości Projektu upływa z końcem 5 kolejnych lat od daty otrzymania płatności końcowej dla Projektu.

Płatność końcowa wpłynęła 30.12.2019 r., tak więc termin zakończenia Okresu Trwałości Projektu mija 30.12.2024 r.