Jesteś tutaj:

Dzień: 2020-07-10

Gratulujemy 👏👏👏

Apetyt rośnie w miarę jedzenia – mówi stare przysłowie. Chcemy więcej… 😀 Ale już dziś jesteśmy dumni z uzyskanego wyniku, który osiągnięty został dzięki pozyskanym środkom i dużej ilości inwestycji 😃

Ekonomiści pod kierownictwem prof. dr. hab. Krzysztofa Surówki, kierownika Katedry Finansów Publicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przeanalizowali finanse 2790 gmin, miast i powiatów tworząc Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce za rok 2019. Brano pod uwagę sposób gospodarowania budżetem, udział dochodów własnych w dochodach ogółem, wydatki na inwestycje, poziom wynagrodzeń, pozywanie środków europejskich oraz wysokość zadłużenia.
〽️Tym samym klasyfikuje się wyżej niż gminy Dębica, Pilzno oraz Brzostek 🙂

👉Czym jest Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego w Polsce? 🤔
To pełne opracowanie, które obejmuje wszystkie samorządy. Jest kompleksowe, apolityczne i obiektywne, mierzone siedmioma aktualnymi, najważniejszymi wskaźnikami ekonomicznymi. Samorządy zostały podzielone na pięć kategorii (np. gminy wiejskie, miasta na prawach powiatu).
Ranking jest dostępny na stronie: https://www.portalsamorzadowy.pl/…/ranking-finansowy-samorz…

Obraz może zawierać: tekst „16 Powiat dębicki ObserwatorLokalny Ranking: u jednych lepiej już było, u innych jest teraz”

Pomagamy powodzianom z Gminy Kańczuga 😍
Zawsze można liczyć na mieszkańców Gminy Żyraków 💪💪💪 “Stowarzyszenie Razem w Przyszłość” z Woli Żyrakowskiej zainicjowało zbiórkę na prośbę zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Rączyna. Mieszkańcy naszej gminy nie zostali obojętni i ochoczo włączyli się w pomoc potrzebującym 👏
😞 Na skutek intensywnych opadów na terenie gminy Kańczuga ucierpiało wiele gospodarstw, niektórzy stracili cały dorobek życia. Zbiórka odbywała się w dwóch punktach na terenie gminy. Rzeczy można było przynosić do Świetlicy Wiejskiej w Wiewiórce oraz do budynku CKiP w Woli Żyrakowskiej 🤔
👉Udało się zebrać: art. gospodarstwa domowego, pościel, koce, ręczniki, dywany, artykuły chemiczne i meble 👈
❤️ Za okazane serce, gesty ofiarności i hojność serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom, firmom i instytucjom z naszej gminy, które wsparły nasze działania❗️❗️❗️

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, tabela, w budynku i jedzenie

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, tabela i w budynku

Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka po raz kolejny z wotum zaufania i absolutorium od radnych gminnych. To wyraz akceptacji rajców wobec informacji przedstawionych przez włodarza w raporcie o stanie gminy i wykonaniu przez niego budżetu w 2019 roku.

Po zdobyciu poparcia radnych wobec pracy na rzecz gminy, wójt Marek Rączka zapowiada, że nie siada na laurach, ale sukcesywnie realizuje zaplanowane wcześniej działania.

Wykonanie raportu o stanie gminy to obowiązek nałożony na samorząd 2 lata temu. To na jego podstawie radni decydują o udzieleniu wotum zaufania włodarzowi, co podobnie jak w przypadku absolutorium, realizowane jest w formie uchwały. Takie dokumenty, nie mając charakteru aktów prawa miejscowego, traktować można jako oświadczenie woli rajców.

Wyzwanie przyjęte i wykonane 👏👏👏

Dziękujemy za nominację Warsztatom Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli do wyzwania #gaszynchallenge 👍😍👍

Do wyzwania nominujemy:
– Koło Gospodyń Wiejskich „Bobrowianki” z Bobrowej 👈