100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II oraz 42. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie przygotowało wystawę pn. „Moje Wspomnienia ze Św. Janem Pawłem II”. Ekspozycję  wzbogaciły liczne pamiątki mieszkańców Gminy Żyraków, m.in. obrazy, fotografie, książki czy czasopisma. Każda fotografia nosi ze sobą pewną historię mówiącą o niezwykłym spotkaniu z Ojcem Świętym, które jak wspominają darczyńcy,  przyniosło pewną przemianę duchową i natchnienie w ich życiu. Te radosne momenty skłoniły naszych mieszkańców do malowania portretów Jana Pawła II, pisania wierszy czy do kolekcjonowania pamiątek oraz wydawnictw, w szczególności autorstwa samego Ojca Świętego. Dużą część wystawy zajmują nieeksponowane dotąd fotografie z I Pielgrzymki Jana Pawła II do Oświęcimia w 1979 r. autorstwa Pana Zbigniewa Waśki, które przedstawiają wizytę Papieża z perspektywy ochrony ołtarza. Poprzez wystawę pragniemy podkreślić bogactwo przekazu św. Jana Pawła II, przypomnieć jego słowa i czyny o wymiarze ponadczasowym, które powinny być drogowskazem w życiu każdego człowieka. Serdeczne podziękowania składamy mieszkańcom Gminy Żyraków za udostępnienie pamiątek i pomoc w organizacji wystawy. Słowa te kierujemy do Pana Zbigniewa Waśki, Pani Marii Puchalskiej, Ks. Ryszarda Krupy, Pani Katarzyny Kępowicz, Pani Haliny Koczaj, Pani Agaty Dziedzic, Pani Marii Bielawy, Pani Anny Rej, Pani Agnieszki Misiak, Pani Elżbiety Krupy, Pani Justyny Krupy i Pani Marty Krępy. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wystawy, którą zorganizowano w Dworku W Żyrakowie.