„Uczcijmy Święto Niepodległości”

W 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie ze względu na ograniczenia w czasie pandemii zorganizowało wirtualną akcję „Uczcijmy Święto Niepodległości”, w ramach której 11 listopada na profilu facebookowym publikowane były m.in. filmiki z występami Orkiestry Dętej Gminy Żyraków oraz liczne prezentacje przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z Gminy Żyraków. Akcję rozpoczęto od własnoręcznego wykonania patriotycznego kotylionu. O godz. 12:00 przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Żyraków wspólnie został odśpiewany Hymn Polski. W ramach patriotycznego popołudnia uczestnicy akcji recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Ukazywały się również posty z wierszem czy dekoracjami w barwach narodowych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom akcji „Uczcijmy Święto Niepodległości”: Grzegorzowi Stecowi i Orkiestrze Dętej Gminy Żyraków, Pani Izabeli Kramarczyk ze Świetlicy Wiejskiej w Woli Wielkiej, Pani Katarzynie Kępowicz ze Świetlicy Wiejskiej w Straszęcinie, Państwu Marii i Romualdowi Kozłowskim, Grupie 4 i 5 latków z Przedszkola w Bobrowej, Przedszkolakom i Uczniom klasy I, II i III ze SP w Górze Motycznej, Alicji Madej – SP w Woli Wielkiej, Marcelinie Pisarz – SP w Wiewiórce, Magdalenie Czerniak – SP w Korzeniowie, Katarzynie Żmudzie – SP w Woli Wielkiej, Kamili Krogulskiej – SP w Woli Wielkiej, Piotrowi Krogulskiemu – SP w Woli Wielkiej, Faustynie Ryczek – SP w Zasowie, Joannie Grześkiewicz – SP w Zasowie, Kalinie Grześkiewicz – SP w Zasowie, Natalii Strzelczyk – PP w Bobrowej oraz Karolinie i Radosławowi Wolakom – SP w Wiewiórce. Słowa podziękowań kierujemy również do nauczycieli i rodziców za zaangażowanie w przygotowanie dzieci: Pani Diany Wójcik, Pana Artura Czerniaka, Pani Eweliny Bizoń, Pani Anny Strzelczyk, Pani Moniki Ryczek, Pani Magdaleny Krogulskiej, Pana Marka Rudy, Pani Małgorzaty Siwuli, Pani Barbary Dziedzic-Gągol, Pani Małgorzaty Żabickiej, Pani Lidii Światowiec, Pani Agnieszki Zych, Pani Beaty Krasoń, Pana Mirosława Moździocha, Pani Doroty Zasadni i Pana Tomasza Wolaka.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za wspólne świętowanie Narodowego Święta Niepodległości.