Szkolne Pakiety Multimedialne OSE

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Mokrem, jako jedna z 120 szkół w kraju otrzymała 25 tabletów z dostępem do Internetu w ramach projektu „Szkolne Pakiety Multimedialne OSE”, który realizuje Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa NASK– Państwowy Instytut Badawczy.

Rolą tej instytucji jest poszukiwanie i wdrażanie nowych rozwiązań, służących rozwojowi sieci teleinformatycznych w Polsce; instytut jest również operatorem Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) – projektu zakładającego zapewnienie szkołom dostępu do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego Internetu.

Szkoła otrzymała pakiet multimedialny, który zawiera 25 sztuk Szkolnych Zestawów Multimedialnych składających się z  tabletu, klawiatury Bluetooth wraz z oprogramowaniem i akcesoriami, w tym z ładowarką i rysikiem. Wartość całego pakietu to ok. 25 tys. zł. Tablety zostaną udostępnione uczniom i nauczycielom w celu usprawnienia zajęć lekcyjnych przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.