Złote Gody w Gminie Żyraków

„Miłość jest nie tylko uczuciem,

Nie jest wzruszeniem ani zakochaniem się.

Jest dojrzewaniem, troską i wzajemną odpowiedzialnością za siebie.”

Ks. Jan Twardowski

Tradycją stało się, że corocznie w Gminie Żyraków organizowane są obchody Złotych Godów. Ta niecodzienna uroczystość odbyła się w 20 października 2022 roku, która rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie celebrowaną przez Księdza Prałata Józefa Jasiurkowskiego.

Druga część uroczystości odbyła się w Hotelu Millenium w Żyrakowie.  Złote Gody obchodziło w tym roku dwadzieścia jeden par. Oprócz dostojnych Jubilatów i ich rodzin zagościli na niej również Pan Marek Rączka – Wójt Gminy Żyraków, Pan Grzegorz Reguła – Zastępca Wójta Gminy Żyraków oraz Pani Lucyna Szymaszek – Zastępca Kierownika USC w Żyrakowie.  W uroczystości uczestniczyli również Ks. Prałat Józef Jasiurkowski , który w imieniu Biskupa Tarnowskiego wręczył listy gratulacyjne Jubilatom należącym do Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie.

O piękną oprawę artystyczną uroczystości zadbał Gminny Zespół Artystyczny „PO NASZEMU” działający przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.

W gronie tegorocznych Jubilatów znaleźli się: Anna i Kazimierz Baran, Zofia i Marian Bonarek, Maria i Stanisław Borek, Gertruda i Stanisław Bystrek, Maria i Tadeusz Gąsiorek, Stanisława i Czesław Grdeń, Maria i Stanisław Jachimiec, Maria i Adam Krzywak, Maria i Stefan Książek, Irena i Stanisław Lichoń, Teresa i Jan Matubowscy, Danuta i Stanisław Niezgoda, Teresa i Władysław Orkisz, Halina i Franciszek Pryga, Zofia i Józef Skowron, Teresa i Zbigniew Strojek, Zofia i Józef Sujdak, Janina i Józef Szewc, Maria i Stefan Tęcza, Cecylia i Jan Zaborowscy, Czesława i Kazimierz Zaręba. Ze względów zdrowotnych nie wszyscy Jubilaci mogli być obecni na uroczystości.

Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka. Pary otrzymały również pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty. Następnie za zdrowie świętujących wzniesiono toast oraz złożono im życzenia i gratulacje.

Złotym Jubilatom życzymy trwania w tej pięknej miłości, którą przyrzekali sobie na ślubnym kobiercu oraz doczekania w zdrowiu i pogodzie ducha Brylantowych Godów.