Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Moskala

Uroczystości pogrzebowe śp. Krzysztofa Moskala odbyły się 31 maja 2023 r. w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie. Pożegnaliśmy byłego Wójta Gminy Żyraków (2002-2010), Sekretarza Gminy Żyraków (1994-2001), Radnego Rady Gminy Żyraków (1990-1998), Radnego Powiatu Dębickiego (1998-2002), Członka Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Prezesa Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Prezesa Zarządu  Ochotniczej Straży Pożarnej w Żyrakowie, Delegata do Lokalnej Grupy Działania PROWENT w Mielcu. Kondolencje złożyli: Kazimierz Moskal – Poseł na Sejm RP, dh Stanisław Bryg – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Dębicy, Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka oraz ks. Prałat Józef Jasiurkowski – Proboszcz Parafii w Żyrakowie, a zarazem Kapelan Powiatowy i członek OSPŻyraków. Kondukt żałobny wraz z licznymi pocztami sztandarowymi odprowadził zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Parafialnym w Żyrakowie. Pogrzeb odbył się w asyście Orkiestry Dętej z Pilzna i Jodłowej pod batutą Wacława Kiwiora.

Msze Św. żałobną celebrowali: ks. Józef Jasiurkowski – Zastępca Kapelana Diecezjalnego Diecezji Tarnowskiej, ks. Paweł Samborski – Kapelan Wojewódzki Strażaków w Rzeszowie, o. Andrzej Mikołajczyk – pierwszy Kapelan Powiatowy w Dębicy oraz Kapelani: ks. Bogdan Wiszyński (Gmina Dębica) i ks. Stanisław Kaczka (Gmina Wadowice), a także ks. Prałat Andrzej Surowiec, ks. dr Adam Sroka, Ks. Józef Bąk, ks. Grzegorz Żyrkowski, ks. Krzysztof Ferenc, ks. Bernard Budacz oraz o. Tomasz Szymaszek. W pogrzebie uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP w Rzeszowie: Prezes dh Jan Pac, Wiceprezes DH Franciszek Augustyn oraz Dyrektor Zarządu Wykonawczego dh Edward Szlichta.

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…