Jesteś tutaj:

Dzień: 2019-10-17

Barbara Moskal z Żyrakowa, absolwentka Miejskiego Gimnazjum nr 3 (obecnie Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy) podczas Mistrzostw Świata w Strzelectwie Sportowym, które odbywają się w Sydney (Australia) w dniach 9-19 października 2019 r. wystrzelała tytuł mistrzyni świata w konkurencji karabinka pneumatycznego stojąc! Wynikiem 214,3 pkt. Polka poprawiła o 0,1 pkt. swój rekord świata w grupie zawodników z dysfunkcją wzroku.

Źródło

W dniu 16 października 2019 r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Zasowie ogłoszono wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Gminne miejsca historyczne w barwach jesieni”. Komisja w składzie: Agata Dziedzic – przewodnicząca komisji oraz członowie komisji Agnieszka Weryńska-Przybyś oraz Krzysztof Pietrucha po obejrzeniu 131 prac plastycznych, które wpłynęły na konkurs, przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

W kategorii I – przedszkola 5-6 latki, oddziały przedszkolne 5-6 latki – ilość prac 16

I miejsce – Hanna Kobos l.6, Przedszkole Bobrowa

II miejsce – Szymon Pociask, l.6, Oddział przedszk. w Mokrem

III miejsce – Karolina Lik, l.6, Przedszkole Bobrowa

Wyróżnienia:

• Kamila Kurczyk, l. 6, Przedszkole Bobrowa
  • Ignacy Położyński, l. 6, Przedszkole Bobrowa

Więcej „Konkurs Plastyczny pt. „Gminne miejsca historyczne w barwach jesieni””

W dniu 16.10.2019r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Zasowie odbył się Gminny Konkurs

Pieśni Religijnej i Patriotycznej, którego organizatorem było Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.
W Konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu gminy Żyraków, którzy zaprezentowali się zarówno
w występach indywidualnych jak i zespołowo. Przewodniczący  komisji Pan Paweł Kmiecik wraz z członkami komisji Panią Stefanią Szubą oraz Panem Krzysztofem Prokopem kierując się odpowiednimi kryteriami oceny dokonali następującego wyboru w poszczególnych kategoriach:

Więcej „Fotorelacja z Gminnego Konkursu Pieśni Religijnej i Patriotycznej w dn. 16.10.2019r.”