Mikołaj Krystek srebrnym i brązowym medalistą

Mikołaj Krystek srebrnym i brązowym medalistą

Mistrzostw Polski w badmintonie.

                W dniach 20-23.05.2021 r. w Suchedniowie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych (U13) w badmintonie. W imprezie uczestniczyło 170 zawodników z 48 klubów z naszego kraju. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentował Mikołaj Krystek. Spisał się bardzo dobrze, wracając do domu z medalami.

W czwartek odbyły się kwalifikacje. Do turnieju głównego zakwalifikować mogło się po 32 zawodników   w grach pojedynczych oraz po 24 pary w grach podwójnych. Najwyżej sklasyfikowani zawodnicy na liście PZBad mieli zapewnieni udział w turnieju głównym. I właśnie w tym gronie znalazł się Mikołaj Krystek, który zarówno w grze mieszanej jak i podwójnej dzięki bardzo wysokiej pozycji w rankingu rozstawiony był z numerem 3/4. 

W grze mieszanej Mikołaj zagrał w parze z Mają Naumczyk z Głubczyc. Z racji rozstawienia z numerem ¾ w pierwszej rundzie mieli wolny los. W drugiej rundzie zagrali z mikstem Mikołajczyk (Pabianice)/Treder (Bytów) i wygrali zdecydowanie w dwóch setach 21:17;21:13 . W ćwierćfinale  pokonali bardzo dobrą parę Gwiazda (Pabianice)/Stachera (Pszczyna) również w dwóch setach 21:18;21:14 awansując do strefy medalowej. W meczu o finał spotkali się z mikstem rozstawionym z nr. 2 i jednymi z faworytów do „złota” Adamów/Paruszewska (Głubczyce). Nasz mikst kombinowany ku dziwieniu wszystkim zgromadzonym na hali wygrał ten mecz zdecydowanie w dwóch setach 21:19;21:6 awansując do finału. W meczu o mistrzostwo spotkali się z parą rozstawioną z nr. 1 Dulemba (Suchedniów)/Wilczewska (Suwałki). Po bardzo zaciętym trzysetowym boju tym razem  musieli uznać wyższość rywali przegrywając 19:21;21:13;14:21. Ostatecznie Mikołaj Krystek w parze z Mają Naumczyk z Głubczyc zdobyli srebrny medal i tytuł Wicemistrzów Polski Młodzików Młodszych w badmintonie w grze mieszanej!

W grze podwójnej chłopców Mikołaj zagrał w parze z Maksymilianem Piekarczykiem z Mazańcowic. Również z racji rozstawienia z numerem ¾ w pierwszej rundzie mieli wolny los. W drugiej rundzie spotkali się z parą Gwoździowski/Sepioło (Olsztyn k/Częstochowy). Nasza para kombinowana wygrała ten mecz w trzech setach 13:21;21:8;21:11 awansując do ćwierćfinału. W meczu o półfinał przeciwnikami byli Pachucki/Polkowski (Białystok). Po bardzo zaciętym i dramatycznym pojedynku nasz debel wygrał w trzech setach 24:26;21:16;21:16 awansując do strefy medalowej. W meczu o finał spotkali się z parą Perkowski (Białystok)/Kiszczyk (Głubczyce). Niestety nie sprostali tym razem przegrywając w dwóch setach 8:21;7:21 późniejszym Mistrzom Polski. Ostatecznie Mikołaj Krystek wraz z Maksem Piekarczykiem zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w badmintonie w grze podwójnej chłopców!

Dla Mikołaja oraz dla UKS „Orbitek” Straszęcin dwa medale Mistrzostw Polski to wielki sukces.

Wielkie GRATULACJE !!!