Odnawialne Źródła Energii

Gmina Żyraków widząc zapotrzebowanie i zainteresowanie mieszkańców Odnawialnymi Źródłami Energii na swoim terenie postanowiła przygotować się do projektu parasolowego, w którym będzie możliwy zakup i montaż urządzeń z bezzwrotnym dofinansowaniem do 70%.

Rozpoczynający się projekt parasolowy OZE jest jednym z pierwszych działań prowadzonych przez podmioty tworzące Ropczycko-Dębicki Klaster Energii.

Wkrótce rozpoczną się spotkania informacyjne. W czasie spotkań z koordynatorem klastra energii zostaną przedstawione możliwości uzyskania dofinansowania do zakupu i montażu m.in. instalacji fotowoltaicznych, powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła c.o. i c.w.u., a także magazynów energii. Mieszkańcy będą mogli zapoznać się szczegółowo z kwestiami prawno-organizacyjnymi, finansowymi oraz z zasadami uczestnictwa w projekcie”.

spotkania informacyjne:

18.10.2021 godz.: 17:00 – ZSP Żyraków

20.10.2021. godz.: 17:00 – ZSP Bobrowa

25.10.2021 godz.: 17:00 Dom Ludowy Nagoszyn, godz.: 19:00 – ZSP Straszęcin