Konkurs „Wspólne dziedzictwo”

6 maja przeprowadziliśmy szkolny etap polsko-ukraińskiego konkursu „Wspólne dziedzictwo”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół z Góry Motycznej, Korzeniowa, Nagoszyna, Wiewiórki, Woli Wielkiej i Żyrakowa. O godz. 10 – wraz z uczniami z Pilzna i Brzostku oraz uczniami z ukraińskich gmin Mena, Sośnica, Baturyn i Pliszki w obwodzie Czernichowskim – 20 naszych uczestników przystąpiło do rozwiązywania (w trybie zdalnym) testu o historii, gospodarce kulturze i relacjach polsko-ukraińskich (miejscami bardzo trudnego!). Znakomicie (i najlepiej) poradzili sobie z tym zadaniem: Klaudia Sak i Oskar Tylec z Nagoszyna, przygotowani do konkursu przez Panią Dorotę Lipę (oboje uzyskali po 42 punkty w skali 50-punktowej) oraz Aleksander Lisowski ze szkoły w Woli Wielkiej (41). Oni też będą reprezentować Gminę w finale (10 czerwca). Cieszymy się z uczestnictwa w konkursie, gratulujemy wyników, życzymy sukcesu w finale. W kontekście dzisiejszych doniesień z Ukrainy ten konkurs zyskał dodatkowe znaczenie!