II miejsce w powiatowym Konkursie Pocztów Sztandarowych im. kpt. Edmunda Książka

 

II miejsce w powiatowym Konkursie Pocztów Sztandarowych im. kpt. Edmunda Książka dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mroczki w Górze Motycznej. W skład pocztu weszli: Marlena Lis, Kamila Strzałka i Michał Szczędor. Reprezentanci naszej szkoły otrzymali również NAGRODĘ SPECJALNĄ od rodziny kpt. Edmunda Książka. Konkurs składał się z dwóch części: oceniano musztrę, estetykę wykonania rozkazów, ubioru lub umundurowania oraz zdobywano punkty podczas turnieju sprawdzającego wiedzę o symbolach narodowych. Uczestnicy wykazywali się znajomością Ustawy z dnia 31 stycznia 1980 roku o godle, barwach i hymnie RP oraz o pieczęciach państwowych. W konkursie organizowanym przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych Armii Krajowej w Dębicy uczestniczyło 8 szkół podstawowych i 2 ponadpodstawowe z terenu powiatu dębickiego. To już drugi rok nasza szkoła prezentuje swój poczet sztandarowy, w poprzednim 2022 roku zajęliśmy 3 miejsce – przypomina Dorota Zasadni, historyk szkoły w Górze Motycznej.

 

Skład komisji konkursowej oceniającej uczniów: Tomasz Czapla (dyrektor Muzeum Regionalnego i wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy), Małgorzata Grzybowska (sekretarz Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Dębicy) , Ewa Książek (Córka kpt. Edmunda Książka), Grażyna Kędzior (Córka kpt. Edmunda Książka), insp. ZS Artur Lis (dowódca Związku Strzeleckiego „Strzelec” Jednostki Strzeleckiej 2017 w Dębicy, skarbnik Światowego Związku Żołnierzy AK w Dębicy) oraz kpr. Jan Rec (żołnierz 33. Batalionu Lekkiej Piechoty OT w Dębicy).

zdjęcia: debica.tv