Gratulujemy Szkole w Nagoszynie!

16 szkół w 8 dni – Sejm Dzieci i Młodzieży rusza w Polskę. 3 lipca 2024 r. odbędzie się wizyta w Szkole Podstawowej w Nagoszynie.

Jubileuszowa sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjno-partycypacyjny. Dedykowany jest uczniom trzech ostatnich klas szkół podstawowych. Zgodnie z wieloletnią tradycją, również w tym roku Młodzi Obywatele zasiądą w ławach poselskich. Wcześniej jednak, po raz pierwszy będą mogli sami zadecydować o temacie debaty, tegoroczna sesja odbędzie się bowiem pod hasłem „Co jest dla nas najważniejsze?”.

13 czerwca wylosowano szkoły, których uczniowie wezmą udział w tej wyjątkowej, XXX sesji SDiM. W ciągu dwóch ostatnich tygodni Zespół Projektów Obywatelskich w Biurze Komunikacji Społecznej

Kancelarii Sejmu skontaktował się ze 153 placówkami w całej Polsce i potwierdził ich udział w wydarzeniu.

3 lipca 2024 r. Daria Złoto-Borowska oraz Maria Jagaciak z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu spotkają się z władzami Szkoły Podstawowej w Nagoszynie.

Wizyta będzie miała charakter informacyjny, a jej istotnym elementem będzie przekazanie na ręce Dyrekcji uroczystego listu Marszałka Sejmu Pana Szymona Hołowni do szkolnej społeczności oraz flagi, która odtąd dumnie powiewać będzie nad budynkiem szkoły.