Integracyjno-Sportowy Piknik Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych

W dniu 7 lipca na Poligonie Strażackim w Brzeźnicy odbył się Integracyjno-Sportowy Piknik Młodzieżowych i Dziecięcych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Żyraków. W wydarzeniu wzięły udział drużyny działające przy jednostkach OSP z Bobrowej, Korzeniowa, Nagoszyna, Straszęcina, Woli Żyrakowskiej oraz Zasowa.

Nie zabrakło wspólnych zabaw i dobrego humoru, który udzielał się każdemu, kto postanowił spędzić niedzielne popołudnie razem z strażakami. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali strażacki tor przeszkód, który mali strażacy mieli za zadanie ukończyć. Poza zabawami, tańcami prowadzonymi przez animatorkę na wszystkich przybyłych czekało mnóstwo atrakcji: dmuchańce, prezentacja sprzętu strażackiego wystawionego przez OSP w Woli Żyrakowskiej, pojazdy jednostek OSP z gminy Żyraków oraz KP PSP w Dębicy, demonstracja pojazdu policyjnego KPP w Dębicy, słodki poczęstunek, wata cukrowa, lody, oraz popcorn. Piknik zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek.

Wszystkim najmłodszym uczestnikom imprezy zostały wręczone okolicznościowe medale oraz dyplomy, które wręczył Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka wraz z Wiceprezesem Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żyrakowie dh Kamilem Wolskim.

Na piknik zaprosili: Wójt Gminy Żyraków oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żyrakowie, zaś współorganizatorami byli: Jednostki OSP z Nagoszyna, Bobrowej, Woli Żyrakowskiej, Korzeniowa, Straszęcina oraz z Zasowa, Poligon Strażacki w Brzeźnicy, Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, KGW „Bobrowianki” oraz Stowarzyszenie KGW „Nagoszyn Otwarty na Zmiany”.

Integracyjno-sportowy Piknik MDP i DDP gminy Żyraków nie mógłby się odbyć bez pomocy i zaangażowania wielu osób i firm. Za wsparcie organizacji tego wydarzenia słowa podziękowania kierujemy do: Froneri Polska Sp. z o.o., Zakładu Mięsnego Kabanos Przecław, Piekarni Zbigniew Kaczor, Procar Autokosmetyka Pranie Tapicerki Kamil Wolski, Komendy Powiatowej PSP w Dębicy oraz Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.