Lotnicze epizody z historii Wiewiórki i regionu dębickiego

W dniu 17 września 2024 r. w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce uczniowie szkół podstawowych wysłuchali wykładu historycznego pt. „Lotnicze epizody z historii Wiewiórki i regionu dębickiego”. O interesujących faktach i osobowościach, w tym o historii podporucznika pilota Edwarda Pytki pochodzącego właśnie z Wiewiórki opowiadał historyk Artur Getler z Muzeum Regionalnego w Dębicy.

Wykład odbył się w ramach zadania pn. „Organizacja i przeprowadzenie 6 otwartych inicjatyw edukacyjnych w utworzonej sali szkoleniowej w Budynku Wielofunkcyjnym w Wiewiórce w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętego Podkarpackiem Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025 oraz dofinansowanego z budżetu Województwa Podkarpackiego.