Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób i tekst

10 drużyn żeńskich i 11 męskich wystartowało w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Rozgrywki odbyły się 22 września 2024 r. na stadionie Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dębicy. Druhowie i druhny rywalizowali w sztafecie pożarniczej, ćwiczeniu bojowym i musztrze. Gminę Żyraków reprezentowały 3 drużyny męskie: OSP Góra Motyczna, Wola Żyrakowska i Korzeniów oraz 2 drużyny żeńskie: OSP Wiewiórka i Bobrowa

W efekcie zaciętej rywalizacji wśród pań triumfowała drużyna OSP Brzeźnica, na drugiej pozycji uplasowały się zawodniczki OSP Słotowa, a trzecią lokatę zdobyły druhny z OSP Wiewiórka.

Wśród drużyn męskich najlepsi okazali się zawodnicy OSP Słotowa, drugie miejsce wywalczyli reprezentanci OSP Nawsie Brzosteckie, natomiast trzecie – OSP Żdżary.

W musztrze najwyższy wynik uzyskały panie z OSP Jaźwiny oraz panowie z OSP Słotowa.

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dębicy, przy udziale Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Zwycięzcom gratulujemy