Jesienny Spacer

Gmina Żyraków wraz z CKiP w Żyrakowie oraz Gminną Biblioteką Publiczną w Żyrakowie zaprasza na jesienny spacer z udziałem Pana Karola Ozgi, który zabierze nas w fascynującą podróż do miejsc, o których mowa w jego książce pt. ,,Legendy i opowieści z okolic Dębicy”. Nasza wędrówka będzie obejmowała kilka miejsc w Korzeniowie oraz Przecławiu, zbiórka o godz. 11.30 na parkingu koło kościoła w Korzeniowie. Z parkingu samochodami udamy się do pierwszego punktu wycieczki- Grobu Dragona, miejsca historycznie ważnego dla naszego regionu, gdzie został pochowany dowódca dragonów broniących wsi podczas najazdu szwedzkiego, następnie po powrocie na parking zwiedzimy słynny Babi Mór, wzniesienie, na którym znajduje się cmentarz ofiar potopu szwedzkiego. Miejscem docelowym zaś naszej wyprawy będzie Rezerwat Przyrody Bagna Przecławskie, czyli obszar dawnych torfowisk, na których utworzono ścieżkę przyrodniczą wokół zbiornika wodnego. Po dotarciu samochodami na parking przy bagnach udamy się do rezerwatu, gdzie czeka nas spacer po drewnianym pomoście oraz platforma widokowa, a w tle miejscowa flora i fauna, w tym wiele gatunków chronionych. Wszystkich mieszkańców gminy oraz powiatu, a jednocześnie miłośników pieszych wędrówek zachęcamy do wspólnego poznawania ciekawych historycznie i przyrodniczo miejsc naszego regionu.