Jesteś tutaj:

Dzień: 2019-09-03

27 sierpnia  w Bibliotece Publicznej w Górze Motycznej na zakończenie zajęć wakacyjnych dla dzieci odbył się piknik, w ramach udziału w akcji „Malowane Wakacje” zorganizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego we współpracy z EWERRO Sp. z o.o. Na uroczystość przybyło liczne grono mieszkańców oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka, zastępca p. Grzegorz Reguła, Radna Powiatu P. Bożena Osocha,  Radny gminy p. Wojciech Szaj, Dyrektor ZS w Górze Motycznej p. Diana Wójcik, Sołtys wsi p. Danuta Sujdak, Prezes OSP p. Adam Kaczor, Naczelnik OSP p. Jacek Kubek, Opiekun Akademii Małego Strażaka  w Straszęcinie i Radna gminy p. Elżbieta Drąg oraz Panie z Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich „Górzanki”.

Więcej na stronach Biblioteki …

Podobnie jak w latach ubiegłych pragniemy zaprosić uczniów szkół średnich w wieku 14-19 lat do wzięcia udziału w „I Know America 2020”, ogólnopolskim konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych.

Konkurs co roku organizuje Fundacja Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce, Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego i Amerykańską Izbą Handlową.

Wysiłek się opłaca

Więcej „Zaprosznie do konkursu edukacyjnego I Know America 2020”