Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych

15 grudnia 2019 r. w Zespole Szkół w Nagoszynie odbył się III Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych w Gminie Żyraków pod hasłem “IDĄ ŚWIĘTA”. Przybyłych gości powitali Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Nagoszynie Pani Renata Gurak, zaś ks. Kazimierz Talarek – proboszcz parafii św. Antoniego w Nagoszynie pobłogosławił wszystkich zgromadzonych. Część artystyczną pod tytułem “Kolędnicy” wykonali uczniowie z Zespołu Szkół w Nagoszynie. Za przygotowanie występu słowa podziękowania kierujemy do Pani Małgorzaty Mendel, Pani Aliny Szewc i Pani Beaty Erazmus, natomiast za piękną dekorację sali do Grona Pedagogicznego ze Szkoły w Nagoszynie. Ponadto Przedszkolaki z Nagoszyna zaprezentowały taniec świąteczny do utworu “Jingle belles” pod okiem Pani Małgorzaty Kani. Oczywiście nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja ze Śnieżynkami, którzy obdarowali dzieci i dorosłych prezentami. Mieszkańcy Gminy Żyraków spędzili wspólnie czas śpiewając kolędy z Gminnym Zespołem Artystycznym działającym przy Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz degustując przepyszne potrawy przygotowane przez Stowarzyszenia z terenu Gminy Żyraków. Stoły Bożonarodzeniowe przygotowały: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich “Górzanki” w Górze Motycznej, Stowarzyszenie “Nagoszyn Otwarty na Zmiany”, Koło Gospodyń Wiejskich “Kreatywne Kobiety” z Nagoszyna, Koło Gospodyń Wiejskich “Wolanki” z Woli Wielkiej, Stowarzyszenie “Razem w przyszłość” z Woli Żyrakowskiej, Stowarzyszeni “Nasz Korzeniów”, Koło Gospodyń Wiejskich “Bobrowianki”, Bobrowskie Stowarzyszenie Aktywnych oraz Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich im. Księżnej Heleny Jabłonowskiej w Straszęcinie. Kolejną atrakcją dla miłośników rękodzieła były kiermasz z ozdobami i stroikami świątecznymi, które przygotowały szkoły, świetlice, stowarzyszenia, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli oraz osoby indywidualne. Podczas przeglądu dokonano wręczenia nagród laureatom, którzy wzięli udział w Konkursie na Kartkę Bożonarodzeniową i Noworoczną, na Szopkę Bożonarodzeniową oraz na Ozdoby Choinkowe i Stroiki Świąteczne. W związku z powyższymi konkursami przygotowano Wystawę Szopek Bożonarodzeniowych oraz prezentację Kartek Bożonarodzeniowych i Noworocznych. Dziękujemy serdecznie Współorganizatorom – Wójtowi Markowi Rączce, Zespołowi Szkół w Nagoszynie, Jednostce OSP w Nagoszynie oraz Ks. Proboszczowi Kazimierzowi Talarkowi i ks. Piotrowi Feli oraz wszystkim gościom za przybycie, wystawcom za zaangażowanie i bogate zaprezentowanie swoich wyrobów.