Jesteś tutaj:

Dzień: 2020-03-11

Szanowni Państwo,

W związku z apelem Wojewody Podkarpackiego oraz Starosty Powiatu Dębickiego z dn. 10 marca 2020 r., wystosowanym z uwagi na ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informujemy, iż II Przegląd Pieśni Wielkopostnej i Wielkanocnej zaplanowany na dzień 20 marca 2020 r.oraz Świąteczny Kiermasz Wielkanocny na 29 marca 2020 r. nie odbędą się. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny i podjęto ją w trosce o zdrowie uczestników planowanych wydarzeń.

Informujemy iż turniej Mistrzostwa Gminy Żyraków w Tenisie Stołowym został odwołany.

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie

What you should know about the coronavirus

800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem

Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu

Z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin, Hongkongu oraz Korei Południowej, Włoch, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

Szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa w poszczególnych państwach i regionach, w tym potrzebne dane kontaktowe, znajdują się na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to

lub

• zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Więcej „Koronawirus – co musisz wiedzieć?”