Złote Gody w Gminie Żyraków

W roku 2020 przypadł czas świętowania Jubileuszu „Złotych Godów” przez trzydzieści sześć par z gminy Żyraków. Minęło pół wieku od chwili, kiedy postanowili, że drogę życia chcą przebyć razem. Pięćdziesiąt lat temu powiedzieli sobie „TAK” i włożyli obrączki, które dzisiaj świadczą o latach ich wspólnego życia.

Czas świętowania Jubileuszu w 2020 roku zbiegł się z czasem pandemii, a obostrzenia z niej wynikające sprawiły, że Jubileusz połączony z wręczeniem Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej nie mógł odbyć się w dotychczas praktykowanej w gminie Żyraków formie wspólnego świętowania.

Jednak tradycyjnie z okazji Jubileuszu „Złotych Godów” została odprawiona msza św. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Żyrakowie w dniu 13 grudnia 2020 roku. Zaś Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie i List Gratulacyjny przygotowany przez Pana Marka Raczkę Wójta Gminy Żyraków oraz kwiaty i okolicznościowy upominek został wręczony w domach Jubilatów przez Krystynę Kanię kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Żyrakowie.

 

„Złoci Jubilaci” z Bobrowej: Maria i Alfred Jachymowie, Maria i Józef Jaszczowie, Zofia i Edward Prokopowie; z Bobrowej Woli: Helena i Kazimierz Łączakowie; z  Góry Motycznej: Wanda i Stanisław Ferencowie, Cecylia i Stanisław Jeżowie; z Korzeniowa: Zuzanna i Zdzisław Mazurowie; z Mokrego: Stefania i Kazimierz  Mazurowie; z Nagoszyna: Monika i Tadeusz Bidusiowie, Maria i Roman Grzybowie, Stanisława i Jan Kobosowie, Władysława i Józef Koziołowie, Kazimiera i Florian Łączakowie, Władysława i Józef Pęcakowie, Krystyna i Adam Podrazowie, Helena i Józef Rejowie; ze Straszęcina: Halina i Władysław Gucwa, Teresa i Józef Siwulowie; z Wiewiórki: Zofia i Edward Białogłowiczowie, Stanisława i Bolesław Czajka, Maria i Stanisław Drobotowie, Maria i Stanisław Duszlakowie, Genowefa i Jan Marciowie; z Woli Żyrakowskiej: Teresa i Stanisław Baranowie, Teresa i Stanisław Borerowie, Józefa i Stanisław Lachowie, Janina i Kazimierz Szymaszkowie; z Woli Wielkiej: Maria i Józef Dydo; z Zasowa: Janina i Eugeniusz Bartkowiczowie, Genowefa i Jan Kaniowie; z Zawierzbia: Stanisława i Janusz Bonarkowie, Alicja i Tadeusz Wolszowie oraz z Żyrakowa: Krystyna i Franciszek Cichowscy, Maria i Michał Ciurkotowie, Józefa i Tadeusz Zielińscy.

 

Wszystkim Jubilatom życzymy długich lat życia w zdrowiu i radości. Niech łączące uczucie dodaje sił i wytrwałości na dalsze wspólne lata. Życzymy, by bliscy otaczali Jubilatów miłością, szacunkiem, troską i wsparciem.