Nagoszyn na 9. miejscu w konkursie „Piękna Wieś Podkarpacka 2020”

 

28 grudnia 2020 r.  Wójt Gminy Żyraków Pan Marek Rączka wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Żyraków Panem Kamilem Wolskim uczestniczyli w uroczystym wręczeniu wyróżnień i nagród w ramach konkursu „Piękna Wieś Podkarpacka 2020”, w którym to miejscowości z województwa podkarpackiego rywalizują o tytuł najbardziej zadbanej, pięknej wsi, stanowiącej wizytówkę nie tylko społeczności lokalnej, ale również regionu.

Miło nam poinformować, że na 31 zgłoszonych miejscowości, sołectwo Nagoszyn zajęło IX miejsce, w tym jako jedyne z powiatu dębickiego znalazło się w „pierwszej dziesiątce”.

Konkurs został zorganizowany przez Departament Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, a nagrody zostały ufundowane ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich objętej PROW na lata 2014-2020. Gratulacje i nagrody wręczał wicemarszałek województwa Pan Piotr Pilch.

Dyplom oraz nagroda w postaci zestawu obiadowego dla 12 osób zostały przekazane do użytku Świetlicy Wiejskiej znajdującej się w Domu Ludowym w Nagoszynie.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji konkursowej.