Dwa brązowe medale zawodników Orbitka na Turnieju Grand Prix w Sianowie

W Sianowie w dniach 30.09-3.10.2021 r. rozegrane zostało Otwarte Grand Prix Juniorów i Młodzików. W turnieju reprezentowali UKS Orbitek Straszęcin Mikołaj Krystek,  Oliwia Krystek, Bartosz Kufel i debiutujący na turniejach grand prix Kacper Tyrpin. Nasi młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając dwa brązowe medale. W grze podwójnej młodzików para Krystek Mikołaj/ Bartosz Kufel rozstawiona z numerem 3 w turnieju nie zawiodła i zdobyła brązowy medal. Para ze Straszęcina pokonała w dwóch setach  parę Jacek Matula (MMKS Kędzierzyn Koźle)/Wiktor Wyka (MKB Lednik Miastko) i w trzech setach Kamila Markusa (Korona Pabianice)/Igora Skolimowskiego (UKS Bursztyn Gdańsk). Niestety w półfinale w trzech setach ulegli parze Tymoteusz Cybulski (Beninca Feniks Kędzierzy Koźle/Jakub Gałązka (LKS Technik Głubczyce) Drugi brązowy medal również w  grze podwójnej zdobyła Oliwia Krystek występująca w parze z Julią Koralewską (UKS Korona Pabianice). Dziewczęta rozstawione w turnieju z numerem 2 w pierwszym meczu ponały parę z Suwałk Michalina Jaśkiewicz/Aleksandra Wasilewska i przegrały po zaciętym trzy setowym pojedynku półfinałowym z parą Ewa Bartłomiejczuk (UKS Hubal Białystok)/Aleksandra Kurkiewicz (AZSAGH Kraków). Są to kolejne sukcesy badmintonistów ze Straszęcina.

LINK DO SZCZEGÓŁOWYCH WYNIKÓW

MEDALIŚCI TURNIEJU

 

Na zdjęciu medaliści ze Straszęcina (od lewej Mikołaj Krystek, Oliwia Krystek, Bartosz Kufel)