Piknik z okazji Dnia Dziecka

9 czerwca 2024 r. stadion w Żyrakowie zapełnił się licznymi atrakcjami, które wywołały dużo radości i uśmiechu wśród dzieci Piknik słowem wstępu rozpoczęli Wójt Gminy Żyraków Marek Rączka oraz Grzegorz Reguła – Zastępca Wójta Gminy Żyraków. Wydarzenie to było okazją do podziękowania młodym piłkarzom za zaangażowanie i ciężką pracę włożoną w treningi przez ostatni rok.

Podczas imprezy nasi trenerzy przeprowadzali intensywne konkurencje sportowe skierowane do każdej grupy wiekowej, a także dla rodziców, dla których była wyjątkowa nagroda – bilety na mecz towarzyski Polska-Turcja.

Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się animacje, a wśród nich liczne gry i zabawy, malowanie twarzy, tatuaże, balony oraz bańki mydlane. Ponadto dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, bramki celnościowej, a także ze stoiska z watą cukrową.

Na pikniku pojawili się strażacy z OSP Wola Żyrakowska i OSP KSRG Żyraków, a dzięki nim dzieci brały udział w torze przeszkód oraz poznawały z zaciekawieniem wyposażenie wozu strażackiego.

Obleganymi atrakcjami były również fotobudka 360, przejazdy samochodem sportowym oraz quadem. Rodzice też znaleźli coś dla siebie i korzystali z porad dietetycznych. Nie zabrakło również poczęstunku, w tym grillowanych kiełbasek, słodkości i przekąsek Piknik zakończył się bitwą cukierkową

Całą imprezę poprowadził Tobiasz Małozięć.

Na piknik zaprosił LKS Żyraków wraz z Wójtem Gminy Żyraków, zaś koordynacją imprezy zajął się Sebastian Książek.