Utworzenie nowej atrakcji kulturalnej regionu w Gminie Żyraków

Cel projektu:

Celem projektu jest podniesienie poziomu atrakcyjności kulturalnej regionu Dębickiego i zwiększona dostępność dóbr kultury poprzez utworzenie nowego centrum kulturalnego w Gminie Żyraków.

Efekty realizacji:

Przedmiotem projektu są prace budowlane dot. zabytkowego budynku Dworu w Żyrakowie, przebudowa istniejących chodników; przebudowa odcinka drogi wraz z istniejącym parkingiem przy budynku; ustawienie przy budynku dwóch stojaków na rowery;  przebudowa (regulacja) stawu poprzez odczyszczenie, odmulenie, rekonstrukcja skarp wokół stawu z ich równoczesnym umocnieniem; wykonanie nowych ścieżek komunikacyjnych; nawiezienie na część działki (poza obszarem zadrzewionym) ziemi żyznej i obsianie traw; wykonanie rabatek z zielenią niską ozdobną; podestu drewnianego przy stawie; ustawienie ławek parkowych wraz z koszami na śmieci w okolicy każdej ławki wykonanie instalacji oświetleniowej parku i ustawienie 11 szt. lamp parkowych; wyrównanie poziomu terenu działki wokół budynku oraz na pozostałej części działki, głównie w okolicach stawu, poza obszarem zadrzewionym wg wytycznych konserwatorskich, dostawa niezbędnego wyposażenia do sal: muzycznej, plastycznej, fotograficznej oraz do części muzealnej.

Całkowita wartość projektu: 1 421 538,42 zł.

Wkład Funduszy Europejskich: 1 208 307,64 PLN ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr IV „Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego” działania 4.4  Kultura Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.