Nasz głos ma moc

Szkoła Podstawowa w Nagoszynie, jako jedna ze 153 placówek z całej Polski została wylosowana do udziału w jubileuszowej XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Głównym organizatorem tegorocznego Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Sejm Dzieci i Młodzieży to projekt edukacyjny- partycypacyjny dedykowany uczniom trzech ostatnich klas szkół podstawowych.

30 września br. wybrani uczniowie Szkoły Podstawowej w Nagoszynie zasiądą w ławach poselskich i będą współtworzyć to ważne wydarzenie.

3 lipca br. szkoła w Nagoszynie gościła Panią Darię Złoto-Borowską oraz Marię Jagaciak z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu, które na ręce Pani dyrektor Sylwii Buszek-Rusek oraz Wójta Gminy Żyraków pana Marka Rączki przekazały uroczysty list od pana Marszałka Sejmu Szymona Hołowni do społeczności szkolnej oraz flagę, która „odtąd dumnie powiewać będzie nad budynkiem szkoły”. W uroczystości przekazania uczestniczyli uczniowie społeczności szkolnej, którzy z dumą i szacunkiem odebrali dedykowany im list oraz flagę.

Spotkaniu młodzieży, nauczycieli i rodziców z pracownikami Kancelarii Sejmu towarzyszyły rozmowy, dzięki którym przekazane zostały szczegóły projektu, a prowadzone na boisku szkolnym zajęcia stały się okazją do zaprezentowania talentów plastycznych i sportowych uczniów.