Rewitalizacja fizyczna, gospodarcza i społeczna Dębicko-Ropczyckiego Obszaru Funkcjonalnego.

Cele projektu:

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków do wzmacniania więzi społecznych i ograniczenia wykluczenia społecznego, poprzez stworzenie funkcjonalnej i bezpiecznej przestrzeni i obiektów publicznych służących mieszkańcom. Zakres projektu obejmuje szereg działań dotyczących najbardziej zmarginalizowanych obszarów, obiektów publicznych i budynków użyteczności publicznej obszarów rewitalizacji Miasta Dębica, Gminy Dębica oraz Gminy Żyraków.

Planowane efekty:

W wyniku prac budowlanych i adaptacyjnych zostanie stworzona odpowiednia przestrzeń, w której prowadzone będą działania służące aktywizacji mieszkańców, zwiększeniu dostępu do usług społecznych przede wszystkim osób starszych i niepełnosprawnych, zapobieganiu marginalizacji (w ramach projektu podstawowego nr 4 współfinansowanego z EFS) oraz zintegrowane i zindywidualizowane programy
w oparciu o ścieżkę reintegracji, obejmujące usługi aktywnej integracji o charakterze społecznym, edukacyjnym, zdrowotnym, zawodowym, szeroki wachlarz kulturalny i rozrywkowy na obszarze rewitalizacji.

Całkowita wartość projektu: 15 537 785,91 PLN

Wkład Funduszy Europejskich: 6 851 196,87 PLN ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej nr VI „Spójność Przestrzenna i Społeczna” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 oraz z Budżetu Państwa: 913 492,91 PLN.