Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze

29 września 2019 roku na stadionie kompleksu sportowego w Pustyni rozegrano Powiatowe Zawody Sportowo–Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu dębickiego. W zawodach wystartowało 12 drużyn męskich i 10 żeńskich. Gminę Żyraków reprezentowały drużyny męskie z jednostek OSP Góra Motyczna i OSP Nagoszyn zwycięzcy gminnych zawodów z roku 2018 i 2019, natomiast drużyny żeńskie były reprezentowane przez OSP Bobrowa – zwyciężczynie gminnych zawodów z 2019r. Zmagania rozpoczęto od sztafety pożarniczej z przeszkodami dla żeńskich i męskich drużyn, następnie rozegrano ćwiczenie bojowe z musztrą. Jednostki reprezentujące gminę Żyraków w klasyfikacji Generalnej Powiatowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych uplasowały się na czwartym miejscu OSP Góra Motyczna, tuż za nią OSP Nagoszyn na miejscu piątym, natomiast żeńska drużyna OSP Bobrowa zajęła czwarte miejsce.

Klasyfikacja końcowa zawodów: Grupa A – męskie drużyny pożarnicze: 1

  1. OSP Łęki Dolne
  2. OSP Nawsie Brzosteckie
  3. OSP Słotowa 

Grupa C – żeńskie drużyny pożarnicze:

  1. OSP Brzeźnica
  2. OSP Słotowa
  3. OSP Chotowa