Trzy medale dla SP Straszęcin w Finałach Wojewódzkich w badmintonie.

Kolejno w dniach 4.12.2019 r. oraz 11.12.2019 r. na hali sportowej Szkoły Podstawowej w Straszęcinie odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (IMS) w badmintonie. W zawodach udział wzięło po 12 najlepszych szkół w danych kategoriach z naszego województwa wyłonionych drogą eliminacji. Gminę Żyraków w tym roku reprezentowało 2 szkoły SP Straszęcin (IDz i IMS) , SP Korzeniów(IDz i IMS). Najlepiej z tego grona spisali się uczniowie ze Straszęcina, którzy we wszystkich kategoriach w jakich wystąpili zdobyli medale.
W Igrzyskach Dzieci wśród dziewcząt bezkonkurencyjne były uczennice ze Straszęcina, które bez straty choćby seta wygrały w grupie kolejno z : SP Dachnów (5:0), SP Medyka (walkower) awansując do ćwierćfinału. W ćwierćfinale pokonały SP Przedmieście Dubieckie (3:0). W półfinale również pokonały SP 13 Mielec (3:0) awansując do finału. W meczu o „złoto” pokonały SP Gogołów (3:0) zajmując I miejsce jednocześnie uzyskując awans do Krajowego Finału IDz, który odbędzie się na początku 2020 roku w Białymstoku. SP Straszęcin reprezentowały: Oliwia Krystek, Oliwia Miazga (trenerzy – nauczyciele: Piotr Skrzek, Andrzej Rachwał).
W Igrzyskach Dzieci wśród chłopców Gminę Żyraków reprezentowały SP Straszęcin oraz SP Korzeniów. Lepiej spisali się uczniowie ze Straszęcina, którzy w grupie wygrali kolejno z: SP Czaszyn (5:0), SP Dąbrówki (5:0). W ćwierćfinale również pokonali 3:0 SP 13 Mielec. W meczu o finał również nie dali szans SP Łukowe wygrywając 3:0. Niestety w meczu o awans do finału krajowego przegrali po zaciętym boju z SP Medyka 2:3 zajmując II miejsce i zdobywając „srebrny” medal. Na bardzo dobrym V miejscu zawody ukończyli uczniowie SP Korzeniów. SP Straszęcin reprezentowali: Bartosz Kufel, Mikołaj Krystek (trenerzy – nauczyciele: Piotr Skrzek, Andrzej Rachwał). SP Korzeniów reprezentowali: Oskar Augustyn, Szymon Popiołek, Jakub Muniak (trener-nauczyciel: Bernard Stec).


W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt powiat dębicki reprezentowały ponownie szkoły z gminy Żyraków : SP Straszęcin oraz SP Korzeniów. Bezapelacyjnie jednak uczennice ze Straszęcina w tych zawodach nie miały sobie równych deklasując wszystkie przeciwniczki bez straty seta aż do finału. Dziewczęta SP Straszęcin pokonały kolejno: SP Żupawa (5:0), SP 4 Jarosław (walkower), SP 1 Sanok (3:0), SP Łukowe (3:0) oraz w finale SP 13 Mielec. Po tych pojedynkach uczennice ze Straszęcina zajęły I miejsce zdobywając złoty medal i jednocześnie awansując do Finału Krajowego w Białymstoku. Uczennice SP Korzeniów zawody ukończyły na bardzo dobrym V miejscu. SP Straszęcin reprezentowały: Emilia Skrzek, Klaudia Zator (trenerzy – nauczyciele: Piotr Skrzek, Andrzej Rachwał). SP Korzeniów reprezentowały: Kinga Strączek, Anna Gąsiorek, Emilia Szwed (trener-nauczyciel: Bernard Stec).