Jesteś tutaj:

Dzień: 2019-12-23

Gminna Biblioteka Publiczna w Żyrakowie w II edycji akcji „Przerwa na wspólne czytanie” Kinder Mleczna Kanapka dzięki 1235 głosom znalazła się na 204 miejscu, tym samym wygrywając 2 pufy do czytania oraz książki o wartości 300 zł. Otrzymane nagrody już znajdują się w bibliotece, aby umilić wspólne czytanie. Dziękujemy wszystkim lojalnym czytelnikom za wsparcie i oddanie głosów na naszą bibliotekę. Akcja „Przerwa na wspólne czytanie” przyczyniła się do integracji naszej lokalnej społeczności.

Po raz trzeci z rzędu UKS SP Korzeniów i LUKS ZSP Zasów we współpracy z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego zorganizował w pięknej sali sportowej SP w Żyrakowie wielki turniej tenisa stołowego w 11 kategoriach wiekowych, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z kilku województw. Ciekawostka: po raz pierwszy w turnieju zagrali niepełnosprawni. Ponad 30 pięknych i okazałych pucharów za miejsca 1-3, 100 statuetek – również pięknych, jak podkreślali uczestnicy zawodów, 100 dyplomów dla wszystkich zawodników wręczali zwycięzcom w obecności organizatorów Bernarda Steca i Zdzisława Reja – p. poseł Kazimierz Moskal, Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka. Wielu obserwatorów podkreślało, że termin świąteczny sprawił, że ilościowo było dużo mniej zawodników jak rok temu, natomiast jakościowo turniej stał na bardzo wysokim poziomie.

Więcej „III Otwarte Grand Prix Podkarpacia Amatorów ku pamięci Marcina Przydzielskiego w tenisie stołowym – Żyraków 21.12.2019 rok”