III Otwarte Grand Prix Podkarpacia Amatorów ku pamięci Marcina Przydzielskiego w tenisie stołowym – Żyraków 21.12.2019 rok

Po raz trzeci z rzędu UKS SP Korzeniów i LUKS ZSP Zasów we współpracy z Podkarpackim Okręgowym Związkiem Tenisa Stołowego zorganizował w pięknej sali sportowej SP w Żyrakowie wielki turniej tenisa stołowego w 11 kategoriach wiekowych, w którym wzięło udział ponad 100 zawodników z kilku województw. Ciekawostka: po raz pierwszy w turnieju zagrali niepełnosprawni. Ponad 30 pięknych i okazałych pucharów za miejsca 1-3, 100 statuetek – również pięknych, jak podkreślali uczestnicy zawodów, 100 dyplomów dla wszystkich zawodników wręczali zwycięzcom w obecności organizatorów Bernarda Steca i Zdzisława Reja – p. poseł Kazimierz Moskal, Wójt Gminy Żyraków p. Marek Rączka. Wielu obserwatorów podkreślało, że termin świąteczny sprawił, że ilościowo było dużo mniej zawodników jak rok temu, natomiast jakościowo turniej stał na bardzo wysokim poziomie.


Organizatorzy chcieli tą drogą serdecznie podziękować sponsorom oraz przybyłym na imprezę gościom: p. posłowi Kazimierzowi Moskalowi, p. Adamowi Pieniążkowi – wice Staroście Powiatu Dębickiego, p. Markowi Rączce – Wójtowi Gminy Żyraków, p. Elżbiecie Rączce – nauczyciel SP Żyraków, p. Sylwii Gettinger z biura posła Jana Warzechy, p. Małgorzacie Morawczyńskiej – dyrektor SP Korzeniów, p. Bożenie Osocha – dyrektor SP Zasów, p. Krzysztofowi Moskal – były Wójt Gminy Żyraków, p. Elżbiecie Ulak – dyrektor SP Żyraków za pomoc w organizacji i udostępnienie sali sportowej.
Podziękowania należą się również wszystkim uczestnikom, którzy przyjechali do Żyrakowa aby swoją grą uczcić znakomitego tenisistę, jakim był Marcin Przydzielski
Szczegółowe wyniki z każdych kategorii wiekowych znajdują się na stronie internetowej: www.pozts.pl

Sponsorzy III Grand Prix Podkarpacia ku pamięci Marcina Przydzielskiego:

Firmy:
A&W z Żyrakowa ( W. Dziurgot ),
Opakowania z tektury falistej w Korzeniowie ( p. Jakubiakowie ),
Union Parts Sp.zoo ( B. Kolbusz).
2. Instytucje:
Starostwo Powiatowe w Dębicy, Gmina Żyraków,POZTS w Rzeszowie, Bank Spółdzielczy w Żyrakowie.
3. Osoby prywatne:
Kazimierz Moskal – poseł, Jan Warzecha- poseł, Wiesław Lada, Zbigniew Ryczek, Stanisław Szpyrka, Bogusław Wawrzonek, Andrzej Wałęga, Zbigniew Wałęga, Zbigniew Waśko, Piotr Krzystyniak, Krzysztof Szpyrka, Stanisław Wiercioch, Józef Gil, Krzysztof Moskal.
4. Opieka medialna – dębicki „Obserwator” .
Dzięki sponsorom zakupiliśmy za ok 5 tysięcy złotych puchary, statuetki i dyplomy.