Ferie z CKiP

Podczas tegorocznych FERII ZIMOWYCH dzieci z Gminy Żyraków nie narzekały na nudę. CKiP w Żyrakowie zorganizowało moc atrakcji dla dzieci szkolnych. Frekwencja dopisała, w tym roku na zajęcia w Woli Żyrakowskiej zapisało się aż 63 dzieci z terenu naszej Gminy. Aby uatrakcyjnić naszą ofertę, oprócz zajęć plastycznych, muzycznych, gier indywidualnych i zespołowych oraz wielu zabaw zorganizowano również wyjazdy. Pierwszy do kina Kosmos w Dębicy (97 osób), drugi do Wrotkarni w Mielcu (106 osób), w których uczestniczyły również dzieci uczęszczające do Świetlic Wiejskich działających przy CKiP. Dzieci wzięły udział w zajęciach udzielania Pierwszej Pomocy oraz zachowania się w przypadku pożaru i innych zdarzeń losowych, które przeprowadzili zaprzyjaźnieni Strażacy z OSP w Woli Żyrakowskiej. Zorganizowano również spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy na temat „Bezpieczne ferie”, który uświadomił dzieci o niebezpieczeństwach podczas zabaw zimowych, zapobieganiu wypadkom oraz bezpiecznym zachowaniu na drodze. Ferie zakończyły się bajecznym Balem Karnawałowym pt. „Postacie z bajek i filmów”, podczas którego nie zabrakło gier i zabaw, a także karaoke.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok !!!