O „DZIAŁAJ LOKALNIE” W TRYBIE ON-LINE

W piątek 5 czerwca, krótko przed godz. 19:00, zakończyło się spotkanie informacyjne dla stowarzyszeń, grup nieformalnych i wszystkich zainteresowanych tegoroczną edycją Programu „Działaj Lokalnie”. Trwało blisko godzinę i tym razem miało formę inną niż dotychczas, jako że odbyło się w trybie on-line. W dobie epidemii Covid-19 spotkania, rozmowy czy też inne aktywności w formie zdalnej stały się już chyba codziennością. Ma to oczywiście swoje minusy, ale nie brak także plusów. Duża grupa osób może się spotkać, wymieniać myśli, dyskutować, siedząc wygodnie w fotelu we własnym domu, bądź też w innym dogodnym miejscu.

Sytuacja powodowana przez epidemię wpłynęła także na tegoroczną edycję Programu „Działaj Lokalnie”. W tym roku będzie on nakierowany na walkę z Covid-19 i przeciwdziałanie negatywnym skutkom epidemii. W dużej mierze temu tematowi poświęcone było piątkowe spotkanie informacyjne. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z tegorocznym regulaminem Programu (dostępnym także na: http://www.karierawdebicy.pl/dzialaj-lokalnie/konkurs-grantowy-2020/), który zawiera m.in. zapisy mówiące o tym jak postrzegać walkę i przeciwdziałanie negatywnym skutkom Covid-19, oraz na czym powinny koncentrować się tegoroczne projekty „Działaj Lokalnie”.

Piątkowe spotkanie pociągnęło za sobą cenną wymianę myśli i spostrzeżeń. Ważne, aby w czasach epidemii pomysły na to jak z nią walczyć i jak przeciwdziałać jej negatywnym skutkom powstawały i były wcielane w życie. Temu właśnie ma służyć tegoroczna edycja Programu „Działaj Lokalnie”, realizowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, za pośrednictwem Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu – Ośrodka Działaj Lokalnie w powiecie dębickim – wspólnie z lokalnymi Partnerami: Gminą Dębica, Miastem i Gminą Pilzno, Gminą Żyraków oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

Więcej informacji o tegorocznej edycji Programu można znaleźć na stronie Dębickiego Klubu Biznesu: http://www.karierawdebicy.pl/.

Dodatkowe informacji o „Działaj Lokalnie” także na: http://dzialajlokalnie.pl/.

Projekt dofinansowano ze środków Programu “Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy ze Stowarzyszeniem Dębicki Klub Biznesu i Lokalnymi Partnerami:
Jednostkami Samorządu Terytorialnego: Gminą Dębica, Gminą i Miastem Pilzno, Gminą Żyraków
oraz firmą TIKKURILA POLSKA S.A.

Piątkowe spotkanie w trybie on-line, poświęcone tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie”. Screenshot z początku spotkania.

Pan Jacek Podlasek (u góry po lewej) z Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Pilźnieńskiej, w rozmowie z członkami zespołu „Działaj Lokalnie” – Pawłem Werbowym (u góry po prawej), Pawłem Ochabem (na dole po lewej), Michałem Podrazikiem (na dole po prawej). Screenshot z piątkowego spotkania.

Fragment regulaminu tegorocznej edycji Programu „Działaj Lokalnie”, omawianego podczas piątkowego spotkania przez Pawła Ochaba. Screenshot ze spotkania.