100 lecie koronacji obrazu Matki Boskiej Zawadzkiej

13 września 2020 roku w Sanktuarium NMP w Zawadzie odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Boskiej Zawadzkiej połączone z XX Dożynkami Województwa Podkarpackiego.W jubileuszowych uroczystościach wzięła udział delegacja 16 wieńców z Gminy Żyraków. Nasi włodarze: Wójt Gminy Marek Rączka oraz Przewodnicząca Rady Gminy Maria Bodzioch złożyli pod ołtarzem symboliczne dary: dożynkowy chleb oraz bukiet kwiatów i ziół.

Uroczysta Msza święta, została odprawiona pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza oraz Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Po zakończeniu mszy świętej nastąpił przemarsz grup wieńcowych przed ołtarzem i błogosławieństwo wieńców.

W dalszej części uroczystości starostowie dożynek: Marianna Miazga oraz Daniel Machala przekazali gospodarzowi Województwa Podkarpackiego – marszałkowi Władysławowi Ortylowi oraz marszałek Sejmu Elżbiecie Witekchleb, będący symbolem obfitości oraz ciężkiej pracy podkarpackich rolników.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z uroczystości: