17 Września

17 września to szczególna data dla mieszkańców Mokrego. 76 lat temu Rosyjski okupant aresztował i zesłał na Sybir 32 AK-owców z Mokrego. W tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną obchody miały skromniejszy, ale nadal wyjątkowy charakter.

Swoje wiązanki przy Kaplicy Sybiraków złożyli: przedstawiciele władz powiatowych w osobie Wicestarosty Powiatu Dębickiego Pana Adama Pieniążka oraz Radnej Powiatu Dębickiego Pani Bożeny Osochy, władze Gminy Żyraków na czele z Wójtem Panem Markiem Rączką oraz Radnymi Gminy Żyraków Panem Wojciechem Szajem oraz Panem Adamem Strojkiem, wieloletni sołtys Mokrego Stanisław Kuciemba, delegacja Stowarzyszenia „Mokre Wczoraj i Dziś”: członkinie z Prezesem Stowarzyszenia Panią Danutą Czerwiec oraz Sołtysem i Radną Panią Agnieszką Czapigą, delegacje Szkół Podstawowych w Mokrem i Zasowie, a także Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, które reprezentowała Dyrektor Aneta Domaradzka. Całość poprowadziła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mokrym Pani Bożena Madej.