II Gminny Przegląd Pieśni Wielkopostnych i Wielkanocnych

To już kolejna okazja, kiedy mogliśmy podziwiać talenty wokalne w Gminie Żyraków, tym razem w formie online. Święta Wielkanocne to najważniejszy czas w tradycji chrześcijańskiej, do której należą również pieśni wielkopostne. Każdy uczestnik swoim niesamowitym wokalem w sposób poruszający wprowadził w atmosferę nadchodzących świąt.

Po dość intensywnych i bogatych w dyskusję obradach, spośród 20 zgłoszeń w dwóch kategoriach
(I kategoria – uczniowie III – VI klas – 13 nagrań, II kategoria – uczniowie VII-VIII klas – 4 nagrania, poza kategorią – 3 nagrania) wyłoniono laureatów przeglądu. Komisja w składzie: Aneta Domaradzka – Przewodnicząca komisji, Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie oraz członkowie – Agata Dziedzic, Krzysztof Prokop, Agnieszka Weryńska – Przybyś zgodnie z regulaminem konkursu przyznała następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

KATEGORIA I

I miejsce – Wiktoria Marek, ZS Straszęcin;

II miejsce – Antonina Barnaś, ZS Straszęcin;

III miejsce – Faustyna Ryczek, SP Zasów;

Wyróżnienia:

– Magdalena Czerniak, SP Korzeniów;

– Gabriela Drobot, SP Góra Motyczna;

– Kamila Węgrzyn, ZS Nagoszyn;

– Nikodem Niedzielski, ZS Żyraków.

Nagrody pocieszenia (poza kategorią):

– Cyprian Ruda, ZS Bobrowa,

– Lena Ciarra, ZS Żyraków.

KATEGORIA II

I miejsce – Natalia Ciszek, ZS Straszęcin;

II miejsce – Kamila Krogulska, SP Wola Wielka;

III miejsce – Katarzyna Czerwiec, ZS Straszęcin;

Wyróżnienie – Julia Kosowska, ZS Straszęcin;

Nagroda pocieszenia (poza kategorią): Agnieszka Kumiega, Bobrowa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz gratulujemy laureatom.