Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich


Piętnaście
 tysięcy  złotych    tyle  wynoszą  nagrody  główne  w  ogólnopolskich  konkursach  przygotowanych podczas wyjątkowego święta Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od  Kuchni”.  Każde Koło Gospodyń Wiejskich może wziąć udział w dowolnej liczbie konkursów.   

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie,  przygotowane by podkreślić jak ważne jest, by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma   na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów   i    dziedzictwa     kulinarnego     oraz    wymianę    międzypokoleniowej    wiedzy,    umiejętności   i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. 

Aby podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w promowaniu bogactwa oraz różnorodności lokalnej  tradycji a także pogłębić wiedzę o kulturze regionu przygotowane zostały cztery konkursy angażujące  Koła z całej Polski. Szczypty pikanterii konkurencjom dodadzą wartościowe nagrody, które Koła mogą  zdobyć na każdym etapie rywalizacji. 

Wybory Miss Wdzięku 

Podczas tego konkursu wybierane są najpiękniejsze działaczki KGW, jednak nie chodzi tu jedynie   

o  piękno  fizyczne. Kandydatki  starające  się  o  tytuł  Miss  Wdzięku  będą  musiały  skraść  serca  oceniających  także  swoim  wdziękiem,  osobowością,  zakresem  działania  oraz  zaprezentowanymi  umiejętnościami. 

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia oraz Miss 45+

Konkurs Kulinarny 

Podczas Konkursu Koła Gospodyń Wiejskich wezmą udział w wyjątkowej rywalizacji kulinarnej –   za zadanie mają przygotować tradycyjne danie regionalne lub nowoczesną wariację na jego temat. 

Konkurs Artystyczny 

to  kategoria  dla  Pań,  które  w  ramach  Kół  Gospodyń  Wiejskich  doskonałą  swoje  wyjątkowe  umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie,  haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp. 

Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię 

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz  lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy,  osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji. 

Formularze zgłoszeniowe do konkursów znajdują się na stronie:  https://www.festiwalpolskaodkuchni.pl/wez-udzial-w-konkursach-s6069   

Konkursy zostaną rozstrzygnięte w 3 etapach: 

I Etap Konkursu – Eliminacje Wstępne. 

Spośród   nadesłanych   zgłoszeń   Komisje   Konkursowe,   na   podstawie   kryteriów   podanych   

w Regulaminach Konkursów, wybiorą łącznie około 105 najbardziej inspirujących Kół ze wszystkich  kategorii konkursowych, z każdego województwa, które przejdą do kolejnego etapu. 

II Etap Konkursu – Półfinały Wojewódzkie. 

Półfinały Konkursu odbędą się podczas lokalnej edycji Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od 

Kuchni”. Festiwal odwiedzi każde województwo by zaserwować uczestnikom bezpłatne wydarzenie  okraszone wspaniałą atmosferą lokalnych społeczności oraz regionalnej kultury i tradycji. 

W trakcie Półfinałów Wojewódzkich konkursów wybrane we wcześniejszym etapie Koła będą mogły  zaprezentować zgłoszone do konkursów potrawy, talenty oraz kandydatki do Miss Wdzięku na żywo  oraz opowiedzieć o zakresie swoich działań. 

Do Finału przejdą 2 Koła z każdej kategorii konkursowej. 

 Już na tym etapie na uczestników będą czekać niezapomniane emocje, a na zwycięzców wartościowe  nagrody. 

Nagroda główna dla zwyciężczyń Półfinałów w każdej kategorii to 3 000 zł. 

III Etap Konkursu – Finał. 

Finał Festiwalu odbędzie się 25 września 2021 r. na PGE Narodowym w Warszawie.   

Podczas ostatniej z edycji Festiwalu rozstrzygnięte zostaną konkursy i wyłonione Laureatki nagród  głównych, które zostaną wręczone Zwyciężczynią w trakcie uroczystej gali. 

Na zakończenie uczestnicy Festiwalu zostaną zaproszeni na koncert „Roztańczony PGE Narodowy”. 

Nagrody główne do zdobycia w Finale to aż 15 000 zł. 

 

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana  będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2. 

Więcej informacji na stronie: www.festiwalpolskaodkuchni.pl    

oraz na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/polskaodkuchni