Oddając krew, ratujesz życie !

Oddając krew, ratujesz życie ! Pod takim hasłem 8 sierpnia 2021 r. w Korzeniowie odbyła się druga akcja krwiodawstwa przygotowana przez OSP Korzeniów. Podczas wydarzenia na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji na stadionie sportowym. Na miejscu pojawił się Klub Motocyklowy Moto Lewart z Radomyśla Wielkiego, prezentując swoje maszyny. Na dzieci czekały dmuchańce, gry i zabawy, a o poczęstunek zadbało Stowarzyszenie „Nasz Korzeniów”. Pod koniec imprezy strażacy z Nagoszyna, Straszęcina oraz Korzeniowa pokazali ćwiczenia bojowe o tematyce ratownictwa w przypadku zakleszczenia w pojeździe. W punkcie przygotowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Rzeszowa do oddanie krwi zarejestrowały się 41 chętne osoby, z których 25 osób zostało zakwalifikowanych. Współorganizatorami była Gmina Żyraków i Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie.