Dwa brązowe medale dla „Orbitka” w Imielinie

W dniach 17-19.09.2021 r. w Imielinie odbyło się Otwarte Grand Prix Juniorów Młodszych (U17) i Młodzieżowców (U23) w badmintonie. Był to pierwszy z czterech zaplanowanych bardzo wysoko punktowanych turniejów w sezonie 2021/2022. W zawodach udział wzięło 180 zawodników z Polski oraz Ukrainy. UKS „Orbitek” Straszęcin reprezentowała trójka badmintonistów: Michał Kosztyło, Wiktor Grzyb oraz Emilia Skrzek. Wszyscy do domu wrócili z medalami.

W grze podwójnej mężczyzn (U23) debel Michał Kosztyło/Wiktor Grzyb po dwóch zwycięstwach z parami: Budny (Kedzierzyn – K)/Dzwonnika (Warszawa) 21:19;21:16,   Marcinkowski Pawlik (Puszczykowo) 21:17;21:11 oraz jednej porażce z parą Górniak /Heinke (Jelenia Góra) 16:21;17:21 zajęli ostatecznie III miejsce w turnieju stając na podium z brązowymi medalami. Ponadto Wiktor Grzyb i Michał Kosztyło wystąpili w grze pojedynczej gdzie Wiktor zajął miejsce VI a Michał XI.

W grze podwójnej dziewcząt (U17) Emilia Skrzek wystąpiła z Nikolą Nowińską z Pabianic. Debel ten z racji wysokiego rozstawienia zakwalifikował się do pierwszej „szesnastki” turnieju głównego. W meczu o ćwierćfinał dziewczęta pokonały parę Kozicka (Bieruń)/Kurkiewicz (Kraków) 21:12;21:15. W ćwierćfinale również zwyciężyły tym razem parę Kotlarska (Garwolin)/Tatarek (Kobierzyce) 21:9;21:16 awansując do półfinału. W meczu o finał niestety musiały uznać wyższość turniejowej „jedynce” deblowi Janko (Głubczyce)/Wójcik (Kędzierzyn – K) przegrywając 14:21;15:21 i zajmując ostatecznie bardzo dobre III miejsce w turnieju a tym samym zdobywając brązowy medal. Emilka wystąpiła również w grze pojedynczej, gdzie musiała przebrnąć kwalifikacje aby awansować do pierwszej szesnastki. Ta sztuka jej się udała. W turnieju głównym w meczu o awans do ćwierćfinału przegrała jednak z Niedźwiecką (Suwałki) 12:21:15:21  zajmując ostatecznie miejsce IX.