Wolontariat nie tylko w teorii

Spotkali się w Dworku w Straszęcinie, bo realizują dwie inicjatywy: strażacy – ochotnicy postanowili zagospodarować przestrzeń wokół swojej remizy. „Teren w centrum wsi to wizytówka Góry Motycznej, więc musimy o nią dbać – mówią członkowie OSP. Stąd pomysł na nasadzenia roślin zielonych. Natomiast rodzice z Żyrakowa stworzyli grupę nieformalną i realizują zajęcia dla dzieci „Pupil nie musi być mały”. Liderzy i wolontariusze, propagując aktywność w galopie, współpracują z Ośrodkiem Sportów Konnych w Nagoszynie. Wszystko dzieje się pod auspicjami Stowarzyszenia Razem Zdziałamy Więcej. Dworek w Straszęcinie stał się miejscem, gdzie wolontariusze wymieniają doświadczenia i rozmawiają o roli wolontariatu nie tylko w teorii.

Projekt finansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030