Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Żyrakowie

W sobotę 20 listopada 2021 r.  w Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie, odbył się Zjazd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Żyrakowie

W zjeździe uczestniczyli delegaci ze wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Żyraków tj. OSP Bobrowa, OSP Bobrowa Wola, OSP Góra Motyczna, OSP Mokre, OSP Korzeniów, OSP Nagoszyn, OSP Nagoszyn – Cieszęciny, OSP Straszęcin, OSP Wiewiórka, OSP Wola Wielka, OSP Wola Żyrakowska, OSP Zasów, OSP Żyraków oraz zaproszeni goście: Maria Bodzioch – Przewodnicząca Rady Gminy w Żyrakowie, st. bryg. mgr inż. Krzysztof Marek, dh Stanisław Bryg – Prezes Zarządu Powiatowego OSP w Dębicy, Grzegorz Reguła – zastępca Wójta Gminy Żyraków.

Zjazd podsumował pięcioletnią działalność za lata 2016 – 2021 Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP, dokonał wyboru nowego składu Zarządu Oddziału Gminnego Związku, Komisji Rewizyjnej oraz Delegatów na Zjazd Oddziału Powiatowego ZOSP i Przedstawicieli do Zarządu Powiatowego.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żyrakowie ukonstytuował się następująco:

1. Dh Marek Rączka – Prezes
  2. Dh ks. Józef Jasiurkowski – Wiceprezes
  3. Dh Kamil Wolski – Wiceprezes
  4. Dh Marcin Świerk – Komendant Gminny
  5. Dh Adam Kaczor – Sekretarz
  6. Dh – Krzytof Typer – Skarbnik
  7. Dh Sebastian Cetera – Członek zarządu
  8. Dh Arkadiusz Drobot – Członek zarządu
  9. Dh Stanisław Kania – Członek zarządu
  10. Dh Mateusz Kuciemba – Członek zarządu
  11. Dh Jan Moskal – Członek zarządu
  12. Dh Jacek Ortyl – Członek zarządu
  13. Dh Maciej Rej – Członek zarządu
  14. Dh Marcin Sak – Członek zarządu
  15. Dh Jan Skóra – Członek zarządu
  16. Dh Przemysław Stachnik – Członek zarządu
  17. Dh Tomasz Węgrzyn – Członek zarządu

Wybrana na zjeździe Komisja Rewizyjna Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Żyrakowie ukonstytuowała się następująco:

1. Dh Andrzej Szymaszek – Przewodniczący
  2. Dh Janusz Duszlak – Wiceprzewodniczący
  3. Dh Lucjan Lipa – Sekretarz

Delegatami na Zjazd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Dębicy zostali:

1. Dh ks. Józef Jasiurkowski
  2. Dh Krzysztof Moskal
  3. Dh Marek Rączka
  4. Dh Przemysław Stachnik
  5. Dh Marcin Świerk

Przedstawicielami do Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dębicy zostali:

1. Dh Józef Jasiurkowski
  2. Dh Marek Rączka
  3. Dh Marcin Świerk

W imieniu nowo wybranego Zarządu – Prezes Marek Rączka podziękował za zaufanie i wybór oraz zobowiązał się do kontynuacji działań służących poprawie bezpieczeństwa na terenie Gminy i współpracy ze wszystkimi jednostkami OSP, Zarządem Powiatowym OSP ora KP PSP w Dębicy. Szczególnie podziękował strażakom ochotnikom za zaangażowanie i codzienną gotowość do niesienia pomocy wszystkim potrzebującym.

Głos zabrali również  zaproszeni goście przybyli na Zjazd, którzy w ciepłych słowach wyrazili podziękowanie i szacunek, gratulując dotychczasowej działalności obecnemu Zarządowi zaś nowo wybranemu życzyli wytrwałości i powodzenia w dążeniu do realizacji zadań z zakresu szeroko rozumianej ochrony ludności, wyrażając nadzieję na dalszą, owocną współpracę.